REKLAMA

Pierwsze Międzynarodowe Targi Pracy i Integracji – czy pomogą bezrobotnym?

REKLAMA

Piękne przemówienia, wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Marzenia bez ograniczeń”, spotkania z przedstawicielami służb mundurowych i płockiego świata sportu, konkursy oraz warsztaty dla uczestników targów, a przede wszystkim ludzie poszukujący pracy, choć nie tylko. To wszystko i o wiele więcej złożyło się na Międzynarodowe Targi Pracy i Integracji, które 2 października zawitały do Orlen Areny.

PowiązaneTematy

W pierwszy piątek października, płocka hala widowiskowo-sportowa zamieniła się w miejsce targów pracy, w których skład wchodziły XX Płockie Targi Pracy i IX Płockie Targi Pracy Osób Niepełnosprawnych. Podczas tej imprezy łącznie wystawiło się 93 wystawców – 75 krajowych i po raz pierwszy 18 zagranicznych, z siedmiu europejskich państw: Łotwy, Czech, Danii, Niemiec, Holandii, Norwegii oraz Francji.

W pięciogodzinnej imprezie, która zaczęła się o godzinie 9, udział wzięło sporo polityków, m.in. prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, starosta płocki Mariusz Bieniek, czy też posłowie na Sejm RP Piotr Zgorzelski, Elżbieta Gapińska i Marek Opioła oraz, co najważniejsze, dużo osób poszukujących pracy i myślących o swojej przyszłości.

– Takie targi to bardzo dobre przedsięwzięcie. Sam już dość długo poszukuję pracy i dziś zostawiłem wiele CV, w nadziei, że ktoś się do mnie odezwie – powiedział Jacek, jeden z uczestników targów.

– Myślę, że firmy zagraniczne trochę zaskoczyły uczestników targów, ponieważ nie wszystkie miały przedstawicieli mówiących po polsku, ale skoro to targi międzynarodowe, można było się tego spodziewać – stwierdziła natomiast Alicja.

– Wielu wystawców prosi o wysyłanie CV drogą internetową. Zobaczymy jak będą się odzywać – wtórował im Marek.– Widzę wielu młodych ludzi, ale też osoby starsze, a  to oznacza, że zapotrzebowanie na pracę jest i właśnie dlatego tu jestem – dodała Karolina.

– Jesteśmy zdziwieni aż tak dużym zainteresowaniem targami. Musieliśmy dodrukowywać kwestionariusze, bo mieliśmy aż tylu chętnych – mówił z uśmiechem jeden z wystawców.

– Mnie nie podobało się tylko to, że nie było gdzie zaparkować – wypowiedział się Łukasz.

Czy misja targów zakończy się sukcesem nie tylko frekwencyjnym, ale również przyczyni się do zmniejszenia liczby bezrobotnych w Płocku i w powiecie płockim? Zawsze przy okazji takich wydarzeń wzmaga się dyskusja na ten temat. O tym, jakie są faktycznie efekty targów pracy, dowiemy się pewnie za jakiś czas. Niewątpliwie jednak jest to przedsięwzięcie, w trakcie którego pracodawcy mają szansę przedstawić swoja działalność.

Organizatorami tegorocznych targów pracy były Miejski Urząd Pracy w Płocku, Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Płocku, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi “Razem Lepiej” w Nowym Miszewie, Politechnika Warszawska Filia w Płocku oraz Centrum Widowiskowo-Sportowe Orlen Arena Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU