REKLAMA

Parking z najpiękniejszym widokiem i najdłuższym muralem w Płocku [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Mieliśmy już okazję zobaczyć nowy parking dla odwiedzających Ogród Zoologiczny. Ukończono też prace nad muralem, zdobiącym obiekt.

Jak informowaliśmy, przy płockim ogrodzie zoologicznym powstał parking na 130 miejsc, w tym 6 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Wartość inwestycji to 3,4 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 2,6 mln zł.

PowiązaneTematy

Na murze parkingu powstał najdłuższy i największy w Płocku mural.

– Skoro jest taka długa ściana, dużo betonu, to szkoda byłoby stracić taką okazję. Postanowiliśmy, że trzeba trochę rozweselić tę przestrzeń i coś ładnego zrobić. To miejsce, do którego będą przyjeżdżali ludzie z całej Polski i też trochę chodziło o to, żeby ten parking kojarzył się z charakterystycznym motywem. Wybraliśmy Galerię Rusz, która złożyła swój projekt i wykonała to zadanie – mówił podczas prezentacji parkingu dziennikarzom Radosław Malinowski, dyrektor POKiS.Z parkingu roztacza się piękny widok na Wisłę i lewobrzeżną część Płocka, chociaż ze względów bezpieczeństwa jest on odgrodzony od krawędzi skarpy wysokim płotem.

Jak podoba Wam się mural po ukończeniu?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Julka says:

  utworzyć przystanek kolejowy, zmniejszy zapotrzebowanie na parking

 2. ***** *** says:

  albo inny instruktor narciarstwa

 3. spostrzegawczy says:

  Wyszło ponad 26 tysięcy złotych za 1 miejsce. Ciekawe. Deweloperzy miejsca pod chmurką oferują za 5-8 tysięcy złotych. Tutaj mamy ponad 3 razy drożej. Jest mi to ktoś – w prostych żołnierskich słowach – wytłumaczyć?

 4. Gerwazy says:

  Milusio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU