Parking przy oddziale komunikacji do zmiany

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tydzień temu opublikowaliśmy list czytelnika, który zwrócił uwagę na brak miejsc parkingowych przy oddziale komunikacji płockiego urzędu miasta. A to właśnie m.in. z powodu większego parkingu, oddział ten został przeniesiony z budynku przy Starym Rynku 1. Otrzymaliśmy odpowiedź z ratusza.

W swoim liście czytelnik zwraca uwagę przede wszystkim na sporą ilość pustych miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz pusty, zamknięty parking przed samym budynkiem, przy jednoczesnym braku miejsc dla kierowców, którzy muszą odwiedzić oddział komunikacji. Mamy już odpowiedź, z jakiego powodu tak się dzieje i co z tym fantem dalej.

Mam pomysł jak rozwiązać problem z parkowaniem – list czytelnika

– Parking przed budynkiem urzędu przy al. Piłsudskiego pozostaje zamknięty i nie dopuszczamy tam parkowania ze względów bezpieczeństwa – wyjaśnia Hubert Woźniak z Zespołu Współpracy z Mediami płockiego ratusza. – Scenariusz postępowania na wypadek pożaru zakłada, że nie mogą na nim parkować samochody – dodaje.

Z czego wynika brak miejsc obok budynku? – Duży parking obok budynku bywa zajęty, mimo braku klientów, ponieważ obok Urzędu Miasta funkcjonuje szkoła i nie ma powodów, by zabronić jej uczniom oraz nauczycielom parkować na publicznym parkingu – argumentuje Hubert Woźniak.

Czy kierowcy nie mogą w takim razie liczyć na zwiększenie puli miejsc parkingowych? Przecież właśnie w nowym miejscu mieli mieć wreszcie to zapewnione?

– Widzimy potrzebę zmian w zasadach parkowania przed Urzędem przy al. Piłsudskiego i takie zmiany są przygotowywane – zapewnia Woźniak. – Analizujemy właśnie stopień wykorzystania miejsc dla niepełnosprawnych, a także przygotowujemy plan przebudowy wjazdu na plac bezpośrednio przed Urzędem, by zmienić scenariusz postępowania na wypadek pożaru – dodaje.

Zmiany, zaplanowane do realizacji wiosną 2016 roku, będą polegały na utworzeniu nowego wjazdu na plac przed budynkiem i przeniesieniu tam miejsc dla niepełnosprawnych. Wówczas zwolnione koperty zostaną przeznaczone na ogólnodostępne miejsca parkingowe. – Nie umiem poinformować, ile ich będzie, ale przekonany jestem, że będzie to odczuwalna zmiana, ponieważ każde dwie koperty to trzy standardowe miejsca parkingowe – wyjaśnia Hubert Woźniak.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji