REKLAMA

Parada Marzann przeszła przez Płock [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W piątkowe przedpołudnie przez ulice naszego miasta przeszła parada, w której udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 16. W tej paradzie głównymi gwiazdami były jednak Marzanny. 

Wszyscy, którzy w piątkowe przedpołudnie przechadzali się ulicami osiedla Tysiąclecia, mogli natknąć się na osobliwą paradę. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 wraz ze swoimi nauczycielami, strażą miejska i przedstawicielami Spółdzielczego Domu Kultury żegnali zimę.

PowiązaneTematy

Marsz rozpoczął się przy SP16, a zakończył się w Spółdzielczym Domu Kultury. W tym roku klasyczne topienie Marzanny odbyło się właśnie tam. Dzieci przygotowały ponad 40 kolorowych kukiełek. Wystawę tych symboli końca zimy oglądaliśmy na patio, które znajduje się przed jednostką kulturalną.

Poza spacerem z własnoręcznie stworzonymi figurami, dzieci mogły liczyć na gry i zabawy w domu kultury oraz na słodki poczęstunek. Jedną z atrakcji było także obserwowanie zaćmienia słońca, jednak ten punkt programu dzieci wraz z opiekunami niejako same zaaranżowały, bowiem w grupie młodych płocczan znalazło się kilka osób przygotowanych na to niecodzienne zjawisko.

Wiosna została oficjalnie powitana przez najmłodszych. Patrząc za okna, najprzyjemniejsza dla wielu pora roku zagościła w mieście na dobre.

Wydarzenie odbywało się pod patronatem PetroNews.