Parada Europejska na ulicach miasta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W sobotę, 10 maja, odbyła się Parada Europejska ulicami miasta, w ramach której uczniowie płockich szkół prezentowali rozmaite kraje europejskie oraz miasta partnerskie. 

Parada była oficjalnym rozpoczęciem XVI Pikniku Europejskiego. Na jej czele jechali motocykliści i, chociaż nazwa grupy brzmiała “Płockie Motocyklistki”, to mężczyźni także nie zawiedli. Za nimi szła młodzież w kolorowych, ciekawych strojach. Trasa parady biegła z Nowego Rynku przez Tumską i Grodzką na Stary Rynek, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie obchodów pikniku. – Bardzo fajna inicjatywa, angażująca młodych ludzi w życie naszego Płocka – mówiła nam mieszkanka Płocka. – Świętujemy byt Polski w Unii Europejskiej i dobrze, przynajmniej coś się dzieje. Jestem emerytką, to i mogę wyjść zobaczyć to, co zostało przygotowane – dodała.

Na scenie przed ratuszem swoje występy zaprezentowały dzieci z płockich przedszkoli, uczestnicy marszu przedstawili swoje kraje, uroczyście odśpiewano hymn Unii Europejskiej. Nadano też imię Gunthera Metzgera sali koncertowej Domu Darmstadt oraz otwarto wystawę “Niewidzialna Litwa”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji