Pantery i tygrysy zamieszkają w ZOO

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pantery śnieżne i tygrysy syberyjskie w płockim zoo znajdą dla siebie wymarzony dom. W odpowiedniej aranżacji, zbliżonej do ich naturalnego środowiska, będą mieszkały już od 2015 roku.

Marszałek Adam Struzik oraz prezydent Andrzej Nowakowski dziś, 11 grudnia, podpisali porozumienie, na mocy którego pantery i tygrysy, będą stanowiły kolejną atrakcję dla odwiedzających płocki ogród zoologiczny. Projekt dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Partnerami w realizacji przedsięwzięcia jest Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku oraz Liga Ochrony Przyrody z Płocka.

Wybieg dla panter śnieżnych będzie miał charakter górski, ze skałami, niszami skalnymi, a także grotą, która wbudowana zostanie w tylne ogrodzenie wybiegu i będzie spełniała zarazem funkcję pomieszczeń wewnętrznych – znajdą się tam dwa pomieszczenia. Ogrodzenie będzie wykonane z bali drewnianych, imitacji skał oraz siatki. A pantery będzie można podziwiać przez szyby, podobnie jak przy wybiegu dla lwów.

Z kolei tygrysy syberyjskie zamieszkają w leśnej scenerii. Będą też miały swój zbiornik wodny. Pomieszczenia wewnętrzne w tym przypadku będą stylizowane na jaskinie i wykroty. Ogrodzenie będzie podobne do tego co u sąsiadek, panter śnieżnych. Od strony publiczności również będą szyby.

Tak dokładne odtworzenie środowiska naturalnego dla tych pięknych zwierząt ma na celu stworzenie im jak najlepszych warunków do życia. Nowi mieszkańcy zoo zamieszkają nad stawami, na naturalnej skarpie, pomiędzy kangurami i gorylami. No i, oczywiście, tam zwiedzający będą mogli odwiedzać nowych mieszkańców i cieszyć się nową atrakcją.

Całkowita wartość inwestycji to 580 tys. zł. Wybieg dla panter śnieżnych będzie miał powierzchnię 490 metrów kwadratowych, a tygrysów syberyjskich 614. Ogrodzenia przy wybiegach będą 4 i 4,5 metrowe.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji