REKLAMA

Optometrysta: Płocczanie są wspaniali, ale nad wzrokiem muszą popracować

REKLAMA

Oczy – to dzięki nim możemy w pełni doznawać piękna otaczającego nas świata, unikać niebezpieczeństw, cieszyć się widokiem naszych bliskich. Jak prawidłowo zadbać o nasz wzrok i jak pod tym kątem wypadają płocczanie? O tym rozmawiamy z dr. n. med. Wojciechem Nowakiem, dyplomowanym optometrystą, który od niedawna odwiedza nasze miasto regularnie.

W Płocku powstał niedawno nowy salon optyczny, Perfect Eye Optic, w którym o nasze oczy zadbają specjaliści. I to w sposób wyjątkowy.

PowiązaneTematy

– Wprowadzamy do Płocka nowoczesne technologie, które niekoniecznie są szerzej znane – wyjaśnia dr n. med. Wojciech Nowak, dyplomowany optometrysta z Perfect Eye. Optometrysta, czyli specjalista w dobieraniu korekcji optycznej – okularów czy soczewek kontaktowych, ale i terapii całej drogi, jaką pokonuje informacja wzrokowa od oka do mózgu. – Niewłaściwe ustawienie oczu czy zaburzenia podstawowych funkcji wzrokowych często wynika z zaburzeń przewodzenia bodźca wzrokowego – tłumaczy.

A dr Nowak wie co mówi – ukończył studia z optometrii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz studium doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoją pracę doktorską obronił z wyróżnieniem – zajmując się zagadnieniami procesu widzenia u osób uprawiających sport. Uczestniczył też w licznych szkoleniach w Polsce i za granicą. Jest członkiem takich organizacji jak: Brytyjskie Towarzystwo Soczewek Kontaktowych (BCLA), Stowarzyszenie Nauczycieli Soczewek Kontaktowych (IACLE), Polskie Towarzystwo Optyki i Optometrii (PTOO).

W swojej pracy szczególnie zwraca uwagę na korekcję nietypowych wad wzroku oraz zaburzeń widzenia obuocznego u dzieci i dorosłych. Ogromną uwagę przykłada też do zagadnień hamowania rozwoju krótkowzroczności u dzieci, stosując takie rozwiązania, jak soczewki ortokorekcyjne.

Fot. PetroNews

Wykonujemy wiele niestandardowych badań

Perfect Eye Optic to sieć profesjonalnych salonów optycznych. – Firma została stworzona ponad 10 lat temu przez polskich pasjonatów dbałości o wzrok. Brakowało wówczas na rynku salonu optycznego, który byłby skupiony na profesjonalnym podejściu do pacjentów. Mam tu na myśli kilka aspektów. Po pierwsze, bardzo dobrej jakości produkty, dlatego pracujemy tylko z najlepszymi firmami z branży optycznej, jak niemiecka firma Rodenstock, produkująca szkła okularowe. Drugi aspekt to usługi badania wzroku. Kładziemy bardzo duży nacisk na dokładność badania, a każdy nasz gabinet jest wyposażony w najlepszej jakości sprzęt. Wykonujemy przy tym wiele badań, które nie są w standardowym pakiecie usług, np. dobieramy pryzmaty czy niekonwencjonalne soczewki kontaktowe. Do tego dochodzi, oczywiście, profesjonalna obsługa klienta, która w każdym salonie jest taka sama – wymienia dr Wojciech Nowak.

Jak podkreśla, mottem firmy jest, aby obsługiwać klientów w taki sposób, w jaki sami pracownicy chcieliby być obsługiwani. W praktyce oznacza to, że klient może liczyć nie tylko na pomoc przy doborze odpowiednich okularów czy szkieł kontaktowych, ale i na zainteresowanie pracowników salonu już po realizacji usługi.

– Wiemy, że po wyjściu z salonu mogą zdarzyć się różnego rodzaju sytuacje, np. soczewki przestają być wygodne. Dlatego nasz serwis działa w taki sposób, aby wraz z klientem ustalić przyczynę i zaradzić tej sytuacji – wyjaśnia specjalista.

Fot. PetroNews

Nie można oszczędzać na wzroku dzieci

Zwraca również uwagę na niezmiernie ważną sprawę przy korekcji wad u najmłodszych pacjentów.

– W naszych salonach klientami są także dzieci. Zdarza się, niestety dość często, że rodzice wybierają tańsze rozwiązania w zakresie szkieł okularowych, ponieważ taktyką stosowaną w Polsce jest, że po 3-5 miesiącach będzie przepisana nowa moc i szkoda inwestować w szkła. Wyszliśmy temu naprzeciw i w naszym salonie rodzice mają możliwość wymienienia kolejnej pary soczewek za złotówkę. Daje im to możliwość, żeby dzieci od początku mogły nosić dobrej jakości okulary, a rodzice nie muszą stosować półśrodków – podkreśla dr Wojciech Nowak.

W salonach Perfect Eye Optic doradzą również, w jaki sposób wybrać okulary fotochromatyczne czy progresywne. Okulary fotochromatyczne przyciemniają się samoistnie przy wyjściu na zewnątrz, a rozjaśniają po wejściu do pomieszczenia. – Dajemy klientowi gwarancję satysfakcji takich okularów. Jeśli np. przez pół roku klientowi nie spodoba się takie rozwiązanie i stwierdzi, że fotochron nie spełnia jego oczekiwań, wymieniamy wówczas bezpłatnie szkła na soczewki białe. Podobnie jest w okularach progresywnych. Zawsze po kilku dniach od odbioru okularów kontaktujemy się z klientem w celu ustalenia, czy okulary noszą się tak jak powinny, czy wszystko jest w porządku – wyjaśnia specjalista optometrii.

I to właśnie szereg różnych udogodnień i standardów salonu sprawia, że kompleksowa obsługa jest na tak wysokim poziomie.

Fot. PetroNews

Szkła nie muszą być ciężkie, a zakładanie soczewek trudne

Obawiać się wizyty w Perfect Eye Optic nie muszą już osoby, noszące szkła o bardzo dużej mocy. Okulary bowiem nie muszą wcale wyglądać jak denka od słoików. Dzięki nowoczesnej technologii, można zastosować bardzo estetyczne okulary, co jest szczególnie ważne u dzieci, które wstydzą się, gdy okulary wyglądają źle i… przestają je nosić.– Często wręcz projektujemy okulary specjalnie dla danej osoby, są „szyte na miarę” i dzięki temu nawet przy mocy 8-9 dioptrii jesteśmy w stanie sprawić, że wyglądają jak okulary o połowę mniejszej mocy. Są oczywiście również lżejsze – zaznacza dr Nowak.

Nie brakuje też oferty soczewek kontaktowych. – Zajmujemy się również soczewkami dla osób po 40. roku życia, a jest to o tyle istotne, że wiele salonów optycznych nie dobiera takich soczewek. Chodzi tu szczególnie o osoby, które mają problem z czytaniem i potrzebują soczewek progresywnych. Mamy bardzo wysoki wskaźnik, jeśli chodzi o dobór soczewek progresywnych, a wiele osób jeszcze nawet nie wie, że takie soczewki istnieją. Warto przy tym podkreślić, że efektywność takich rozwiązań jest już obecnie bardzo wysoka – mówi dr Wojciech Nowak.

Jak przyznaje, ta usługa cieszy się szczególnym powodzeniem u panów w średnim wieku, którzy np. w restauracji mogą dzięki temu przeczytać menu, a nie muszą ukradkiem wyciągać okularów.

Salony Perfect Eye Optic biorą przy tym udział w ogólnopolskim programie Standard Jakości Doboru Soczewek Kontaktowych, więc klienci uzyskają maksymalnie pełną wiedzę, w jaki sposób stosować soczewki kontaktowe, jak bezpiecznie je zakładać i zdejmować, używać płynów czy ewentualnie kropli. Użytkownik soczewek otrzyma także materiały pomocnicze. Po każdym doborze soczewek ustalona jest również wizyta kontrolna, która ma na celu sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku.

Fot. PetroNews

Płocczanie są wspaniali, ale… jest dużo do zrobienia

Dlaczego sieć salonów, która dotychczas koncentrowała się na Poznaniu i Bydgoszczy, wkroczyła do Płocka? – Nasze lokalizacje wybieramy w interesujących miastach. Nie ma tu przy tym znaczenia, czy jest to miasto większe czy mniejsze. Dla mnie jest to osobiście bardzo trafiony wybór, ponieważ poznajemy tutaj wspaniałych ludzi. Bardzo pozytywnie podchodzą do nowego miejsca. Mam okazję być tutaj co najmniej raz w tygodniu i Płock w ogóle wydaje się być miastem świetnym do życia. Podoba mi się zarówno starówka, jak i lokalny patriotyzm – tłumaczy dr Wojciech Nowak.

Jaki wzrok mają płocczanie? – Z pierwszych naszych spostrzeżeń wynika, że jest dużo do zrobienia – przyznaje optometrysta. – Staramy się, oprócz usług, prowadzić również doradztwo w zakresie higieny oka. Płocczanie powinni zadbać o swój wzrok, wykonując regularnie badania dna oka, ciśnienia wewnątrzgałkowego czy doboru okularów. Jest to istotne, bo dzięki temu wzrok może działać prawidłowo do późnych lat. Choroby oczu najczęściej nie bolą, pojawiają się znienacka, choć tak naprawdę trwają wiele lat. Dobra profilaktyka i regularne badania spowodują, że szybciej choroba zostanie zdiagnozowana, co, oczywiście, zwiększa szanse na leczenie – argumentuje dr Nowak.

Apeluje również o dobieranie prawidłowych okularów, ze względu na nasze bezpieczeństwo.

– Szczególnie zadbać o to powinni kierowcy, którzy są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Przerażająca jest np. skala stosowania tzw. gotowców, czyli okularów korekcyjnych, które kupowane są na bazarach czy w marketach, a dobierane wyłącznie pod kątem mocy szkieł. Bardzo dużo osób lekceważy ten problem i używa takich okularów jako regularne, codzienne okulary. A przecież są one dobrane zupełnie do kogoś innego, nie jest tu w ogóle uwzględniony np. rozstaw oczu i indywidualne cechy każdego człowieka. Absolutnie nie powinno się stosować takich okularów na co dzień – podkreśla specjalista optometrii.

Problemów związanych ze wzrokiem jest wiele i nie wszystkie zagadnienia możemy poruszyć w tym materiale. Dlatego zachęcamy do osobistego odwiedzenia salonu, gdzie na pewno uzyskacie odpowiedź na wszelkie interesujące was zagadnienia, związane z korekcją wad wzroku.

Perfect Eye Optic
Auchan Płock
ul. Wyszogrodzka 140,
Płock
tel. 24 363-55-65
plock@perfectoptic.pl
perfectoptic.pl

artykuł sponsorowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU