Odkryj zwierzęta na… budynkach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zauważyliście jakiegoś fajnego zwierzaka, wykutego na fasadzie budynku? A może znacie płocki pomnik, którego jednym z bohaterów jest postać zwierzęcia? Zróbcie zdjęcia tych miejsc i przygotujcie prezentację, a w nagrodę możecie wygrać sporo atrakcji od płockiego ZOO.

Konkurs pn.: „Tropienie motywów zwierzęcych w płockiej architekturze” organizuje Ogród Zoologiczny w Płocku wraz z Płocką Lokalną Organizacją Turystyczną. Celem konkursu jest odszukanie jak największej liczby motywów zwierzęcych zawartych w płockiej architekturze.

– Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować pracę w postaci prezentacji w programie PowerPoint – mówi Magdalena Kowalkowska z działu marketingu płockiego ZOO. – Każda praca powinna zawierać zdjęcia miejsc w Płocku, w których elementem stałym są motywy zwierzęce. Mogą to być rzeźby, płaskorzeźby, malarstwo, rysunek, grafika itp., które w sposób trwały związane są z płocką architekturą. Każde zdjęcie musi zawierać informację z adresem gdzie zostało wykonane. O wygranej w konkursie m.in. będzie decydować ilość wyszukanych miejsc z motywami zwierzęcymi. Dodatkowo punktowane będą prace, zawierające opis miejsca oraz informację nt. charakterystyki sfotografowanych zwierząt, symbolikę występowania zwierząt w danym obiekcie czy historię danego obiektu z informacją w jaki sposób w obiekcie architektury umieszczony został motyw zwierzęcy – wyjaśnia.

Uwaga, prezentacje, przygotowane w innym programie niż PowerPoint (który jest płatny) należy skonsultować indywidualnie z Miejskim Ogrodem Zoologicznym pod numerem telefonu 24 366-05-17, ze względu na ich konieczność odtworzenia w programie, posiadanym przez ZOO. Prace mogą być przygotowane zbiorowo lub indywidualnie. Jury oceni je w trzech kategoriach: prace grupowe uczniów gimnazjów, prace grupowe uczniów szkół średnich oraz prace indywidualne bez ograniczenia wiekowego.

Nagrodami w konkursie będą m.in.: zaproszenia na zajęcia dydaktyczne w ZOO Płock, karty wstępu do ZOO, zaproszenia do zwiedzania ZOO „od kuchni”, pamięci USB, publikacje książkowe oraz gadżety firmowe PLOT i ZOO Płock. Termin składania prac wyznaczono na 2 grudnia 2013 roku. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.zoo.plock.pl oraz www.turystykaplock.eu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji