REKLAMA

Od kwietnia można składać wnioski na wymianę pieca węglowego

REKLAMA

Zgodnie z uchwałą rady miasta, płocczanie będą mogli starać się o dofinansowanie na wymianę pieca węglowego i zastąpić go bardziej ekologicznym źródłem ciepła. Wnioski będą przyjmowane od 1 do 12 kwietnia br.

Nie jest tajemnicą, że za smog odpowiadają w dużej mierze piece węglowe. Dlatego jednym z kroków oczyszczenia powietrza jest cykliczna ich wymiana na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Płocczanie mogą starać się w tym celu o dotację, która jest udzielana na wymianę ogrzewania w budynkach, lokalach mieszkalnych lub użytkowych położonych w Płocku.

Aby ją otrzymać, trzeba zlikwidować palenisko węglowe i zastąpić go na stałe nowym źródłem ogrzewania, np. kotłem gazowym lub olejowym, podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej czy pompą ciepła. O dofinansowanie mogą starać się m.in. osoby fizyczne i prawne, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorcy.

Dotacja może być udzielona wyłącznie na dofinansowanie kosztów na:

 1. demontaż starego źródła ogrzewania,
 2. zakup i montaż nowego źródła ogrzewania wraz z niezbędną aparaturą kontrolno-pomiarową oraz zbiornika na paliwo,
 3. zakup i montaż węzła cieplnego w przypadku podłączenia do sieci ciepłowniczej.

Wysokość dotacji wynosi maksymalnie: • 100 zł za każde zlikwidowane palenisko węglowe, w przypadku podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, sieci gazowej, elektrycznej lub zmiany systemu ogrzewania z węglowego na gazowe, elektryczne lub olejowe; przy czym fizycznie poniesione koszty muszą być udokumentowane fakturą/paragonem,
 • 200 zł za każdy 1 kW zainstalowanej mocy cieplnej nowego źródła ogrzewania.

Dofinansowanie nie może przy tym przekroczyć 80 proc. kosztów poniesionych na demontaż starego źródła ogrzewania, zakup i montaż nowego źródła ogrzewania lub podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, gazowej, elektrycznej. Nie otrzymamy dotacji na zakup przenośnych urządzeń grzewczych, wykonania prac projektowych oraz na pokrycie kosztów eksploatacji źródła ogrzewania.

Aby otrzymać dotację, trzeba czytelnie wypełniony i podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami złożyć między 1 a 12 kwietnia 2019 roku. Wnioski będą przyjmowane na stanowisku nr 6 w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka przy pl. Stary Rynek (wejście od ul. Zduńskiej). Można też przesłać je pocztą na adres: Urząd Miasta Płocka, Wydział Kształtowania Środowiska, pl. Stary Rynek 1, 09-400 Płock (liczy się data wpływu do urzędu).

Więcej informacji dostępnych jest w Uchwale 437/XXV/2016 Rady Miasta Płocka, na stronie plock.eu w zakładce Miasto/Ochrona Środowiska lub pod numerem telefonu 24 367 55 55.

Wniosek do pobrania znajduje się pod LINKIEM.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Ja says:

  Wsiok będzie zawsze wsiokiem

 2. Nowak says:

  Dwanaście dni….. dziesięć dni roboczych……dwa czwartki co urząd pracuje dłużej i nie trzeba brać wolnego
  Program jest ale lepiej jakby ludzie z niego nie skorzystali.

 3. Priv says:

  Piece powinni wymienić co niektórzy mieszkańcy ŚLEPKOWA SZLACHECKIEGO
  bo smród ciągnie się do samego Rogozina a my mówimy STOP trucicielom!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU