REKLAMA

Obłoczni, czyli sen Chopina już w sobotę. Mamy dla Was bilety [KONKURS zakończony]

REKLAMA

Już w najbliższą sobotę, 1 marca, w byłym Opactwie Benedyktyńskim odbędzie się spektakl Obłoczni, czyli sen Chopina. To niezwykła okazja, by usłyszeć muzykę polskiego kompozytora w niezwykłej, etnicznej aranżacji Marii Pomianowskiej. Mamy dla Was bilety na to niezwykłe przedstawienie. 

PowiązaneTematy

Muzyka, którą usłyszy publiczność, pochodzi z płyty „Chopin na 5 kontynentach”. Krążek w czerwcu 2010 roku znalazł się na piątej pozycji europejskiej listy światowej muzyki etnicznej i folkowej (World Music Charts Europe). Album tworzą utwory Fryderyka Chopina zagrane na instrumentach indyjskich, chińskich, mongolskich, perskich czy afrykańskich. Nie zabrakło też dźwięków znanych w europejskiej muzyce klasycznej i ludowej.

Autorką aranżacji jest Maria Pomianowska. To ona gra także na we wszystkich utworach na instrumentach smyczkowych. Pomianowska to polska instrumentalistka, wokalistka, pedagog i doktor szkut muzycznych. Artystka założyła takie zespoły jak Raga Sangit, Zespół Polski, San-Ni Trio i Arcus Poloniae. Maria Pomianowska od 2011 roku jest dyrektorem artystycznym festiwalu Warszawski Festiwal Skrzyżowania Kultur. Kunszt artystki będą mogli ocenić płocczanie już w najbliższą sobotę.

Spektakl Grzegorza Walczaka traktuje temat chopinowski w niecodzienny sposób. Obłoczni, czyli sen Chopina nie jest utrzymany w patetycznym tonie. To spektakl, w którym pojawiają się momenty swobodne, a nawet żartobliwe. Jest dziełem opartym na nowo odkrytych listach Chopina, który osadzono w formule fantasy, a konkretnie w formie dialogów po śmierci obu muzyków. W spektaklu wystąpią wybitni aktorzy polskiego teatru, kina, telewizji i radia: Olgierd Łukaszewicz i Henryk Talar.

Spektakl Obłoczni, czyli sen Chopina zostanie wystawiony w sobotę, 1 marca 2014 o godzinie 18 w Muzeum Diecezjalnym (byłe Opactwo Benedyktyńskie). Bilety, w cenie 25 złotych, dostępne są on-line na www.pokis.infoserw.pl, w Bileterii POKiS i tuż przed koncertem.Konkurs

Mamy dla Was dwie podwójne wejściówki na sobotni spektakl. Co zrobić aby je dostać? Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Kiedy Fryderyk Chopin był w Płocku? 

Nagrodę, a więc jeden z dwóch biletów, otrzymają dwie osoby, które jako pierwsze udzielą poprawnej odpowiedzi. Zgłoszenia należy słać poprzez nasz KONTAKTNa Wasze odpowiedzi czekamy dzisiaj do północy.

Zwycięzcy zostaną poinformowani drogą mailową o szczegółach odbioru biletów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU