REKLAMA

Oblicza klasycyzmu z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

REKLAMA

W piątek Płocka Orkiestra Symfoniczna wraz z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus zaprezentuje przed widownią koncert „Oblicza klasycyzmu”. Podczas wydarzenia wystąpi wybitna flecistka Jadwiga Kotnowska.

30 października o godzinie 19 w sali koncertowej PSM w Płocku odbędzie się koncert „Oblicza klasycyzmu”. Gwiazdą koncertu będzie niezwykle utalentowana flecistka Jadwiga Kotnowska, której towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod batutą maestro Jana Miłosza Zarzyckiego.

Jadwiga Kotnowska – wybitna flecistka, jest pierwszą polską laureatką ośmiu międzynarodowych konkursów fletowych, m.in.: im. Królowej Zofii w Madrycie, im. Marii Canals w Barcelonie, im. G. B. Viottiego w Vercelli, im. V. Bucchiego w Rzymie i w Bordeaux. Wygrała również konkurs na stanowisko 1 flecisty solo w Royal Flanders Philharmonic Orchestra w Belgii.

Jadwiga Kotnowska fot. Kasia Mrożewska

Podczas koncertu usłyszymy uwerturę do opery „Don Giovanni”, KV 527 Wolfganga Amadeusza Mozarta, VII Symfonię A-dur op. 92 Ludwiga van Beethovena, a także „Fantazję dla szlachcica” Joaquina Rodrigo w opracowaniu na flet z orkiestrą.

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, powstała z inicjatywy Jerzego Semkowa, jednego z najwybitniejszych dyrygentów polskich. Utworzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na mocy rozporządzenia z 1 października 2007 r. jest państwową instytucją artystyczną.Głównym celem orkiestry jest stworzenie młodym muzykom szansy na artystyczny debiut orkiestrowy i przygotowanie ich do pracy w podobnych zespołach zawodowych. W skład Orkiestry wchodzą najzdolniejsi absolwenci i studenci akademii muzycznych, którzy nie ukończyli 30 lat.

Orkiestrą zadyryguje Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, finalista i laureat międzynarodowych konkursów muzycznych we Włoszech, w Hiszpanii i na Węgrzech.

Wykonawcy:

  • Jadwiga Kotnowska – flet
  • Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent
  • Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Program:

  • W. A. Mozart – Uwertura do opery Don Giovanni, KV 527
  • J. Rodrigo – Fantasia para un gentilhombre (Fantazja dla szlachcica) w opracowaniu na flet z orkiestrą
  • L. van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Płockiej Orkiestry Symfonicznej lub na portalu bilety24.pl. Współorganizatorem koncertu jest Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU