REKLAMA

O bezpieczeństwie nad Sobótką [ZDJĘCIA]

REKLAMA

We wtorek, nad płocką Sobótką odbył się festyn dla mieszkańców miasta i powiatu, zorganizowany przez płocką policję. Mundurowi, w wakacyjnej atmosferze, uczyli zasad bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze przygotowali sporo atrakcji. Goście mogli skorzystać z plenerowych gier planszowych i rozwiązywać krzyżówki. Wszyscy chętni mieli okazję nauczyć się zasad pierwszej pomocy – przyspieszone lekcje prowadzili ratownicy medyczni, przedstawiciele WOPR-u oraz straży pożarnej. Odważniejsi mogli wspinać się po drabinkach sznurkowych.

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego urządzili z kolei pokaz udzielania pomocy osobom tonącym – w akcji zaprezentował się pies, który na co dzień pomaga ratownikom w takich przypadkach. Na festynie rozstawiono też sprzęt ratunkowy używany przez strażaków Orlenu i Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Płocku. Nie zabrakło także konkursów, gier i zabaw dla najmłodszych, których tematyką było bezpieczeństwo.

Podczas  festynu zorganizowano także turniej siatkarski. Na plażowych boiskach rywalizowały drużyny, reprezentujące organizatorów i współorganizatorów imprezy. Najlepsza okazała się ekipa Zakładowej Straży Pożarnej Orlen, na drugim miejscu znaleźli się zawodnicy z WOPR -u, natomiast trzecie miejsce zajęli płoccy strażacy. Okolicznościowe puchary i dyplomy wręczył podinsp. Marek Czarnecki, pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku.Na zakończenie imprezy strażacy przygotowali pokaz wytwarzania piany gaśniczej.

– Zorganizowanie festynu było możliwe dzięki wsparciu Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych w Płocku i POKiS-u – powiedział Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Poza tymi instytucjami, współorganizatorami wspierającymi Wydział Prewencji KMP w Płocku, były inne zaprzyjaźnione służby mundurowe i instytucje, z którymi policjanci na co dzień współpracują. Dzięki temu mieszkańcy Płocka i powiatu mogli skorzystać w czasie festynu z wielu przygotowanych atrakcji – dodał.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU