REKLAMA

Nowy wybieg dla dzikich zwierząt w płockim ZOO

REKLAMA

Do końca przyszłego roku ma powstać wybieg dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich w płockim zoo. Inwestycja będzie w znacznej części finansowana z budżetu Unii Europejskiej.

Na zatwierdzonej przez Zarząd Województwa Mazowieckiego liście rankingowej projektów rekomendowanych do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego znalazł się projekt Gminy-Miasto Płock pn.: „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej ZOO w Płocku poprzez budowę wybiegu dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich”. Jego realizacja ma rozpocząć się już 1 października br., zakończenie zaplanowano do końca roku 2014. Inwestycja odbędzie się w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku i Ligą Ochrony Przyrody Okręg w Płocku.

PowiązaneTematy

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 580 tys. złotych, z czego 435 tys. zł będzie pochodzić ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, natomiast 145 tys. zł to wkład własny Gminy Miasto Płock.