REKLAMA

Nowy rok, nowe inwestycje drogowe w powiecie płockim

REKLAMA

Władze powiatu płockiego nie zasypiają gruszek w popiele, jeśli chodzi o drogowe inwestycje. W poniedziałek, 9 stycznia, z samego rana, samorządowcy wybrali się na standardowy objazd dróg powiatowych. Praktykują to regularnie, żeby na bieżąco trzymać rękę na pulsie i czuwać nad najważniejszymi inwestycjami w powiecie.

Styczniowy objazd miał na celu ocenę stanu realizacji powiatowych inwestycji, które były kończone w ostatnich dniach 2022 roku oraz tych, które są właśnie realizowane.

PowiązaneTematy

Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Radni Powiatu Płockiego, Członkowie Zarządu, samorządowcy gminni oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk spotkali się na: • zmodernizowanym odcinku drogi Ślepkowo Szlacheckie – Ślepkowo Królewskie (inwestycja wykonana wspólnie z Gminą Radzanowo i dzięki wsparciu gminy); na wizytacji byli też Wójt Gminy Radzanowo Piotr Jakubowski i Radny Gminy Marcin Woźniak;
Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku
 • kolejnym odcinku drogi Dziewanowo – Kowalewo na terenie gminy Drobin (a na następne etapy są już zabezpieczone środki i będą one wykonywane w 2023 roku); tutaj Staroście i Dyrektorowi ZDP towarzyszyli: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Płockiego Magdalena Woja, Członek Zarządu Powiatu Bogdan Banaszczak, Radny Powiatu Bogusław Jankowski, Burmistrz Miasta i Gminy Drobin Krzysztof Wielec;
Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku
 • nowym moście nad rzeką Sierpienicą w Tłubicach na terenie gminy Bielsk, który powstał w miejsce starego, drewnianego mostu nienadającego się już do użytku; w wizytacji mostu udział wzięli: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Płockiego Magdalena Woja, Członek Zarządu Powiatu Bogdan Banaszczak, Radny Powiatu Bogusław Jankowski, Wójt Gminy Bielsk Józef Rozkosz;
Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku
 • na budowanym chodniku w Gąbinie (inwestycja zakończy się w najbliższym czasie); Powiat ma również podpisaną umowę z wykonawcą na poszerzenie oraz modernizację nawierzchni kolejnego odcinka drogi powiatowej Reszki – Gąbin w miejscowości Koszelew; w objeździe po gminie Gąbin wzięli udział: Wicestarosta Iwona Sierocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Płockiego Ewa Kowalak, Radni Powiatu Marlena Mazurska oraz Waldemar Zawadzki.
Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku

– Dziękuję całemu Zarządowi, Radzie Powiatu Płockiego, Dyrektorowi Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku i wszystkim mieszkańcom Ziemi Płockiej za wspólne działanie na rzecz naszej Małej Ojczyzny, jaką jest Powiat Płocki – podsumował Starosta Sylwester Ziemkiewicz.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. mis says:

  Nie ma co ,,sami swoi”‚.ale ich koniec jest juz bliski

 2. Marysia Kuskowska says:

  Kiedy doczekamy się remontu drogi Smolenta Korzeń, byliście tam?

 3. tomek says:

  panie starosto kiedy remont drogi powiatowej w Bromierzyku droga nie remontowana widac bruk

 4. Pamiętamy says:

  A kiedy panie starosto wyjaśni pan, jak to możliwe, że dyr DPS w Miszewie był niby na jakimś tam szkoleniu w DPS Brwilno wymaganym w konkursie na dyrektora DPS w Miszewie, a nikt go tam nie widział na tym szkoleniu. I kto podpisał ten kwit o uczestnictwie w tym kursie??????

 5. Anonim says:

  Niezły „Tour de la Foto”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU