Nowoczesne ZOO – bilet kupisz w automacie i przez Internet

REKLAMA

Miejski Ogród Zoologiczny ogłosił właśnie przetarg na zainstalowanie w płockim ZOO automatów do sprzedaży biletów. Wybrany wykonawca będzie musiał także wdrożyć system do sprzedaży biletów przez Internet. Czy dzięki temu wreszcie znikną tłumy do kasy, szczególnie w czasie majówki czy w Dzień Dziecka?

Widok kolejki jak za czasów PRL-u do okienka kasowego płockiego ZOO to doskonale znany krajobraz w okresie wolnych, ciepłych dni. Być może jednak zamieszczone przez nas zdjęcie wkrótce będzie archiwalnym utrwaleniem dziwnych czasów, bowiem Miejski Ogród Zoologiczny ogłosił przetarg, dzięki któremu bilety do ZOO kupimy w biletomacie lub przez Internet.

PowiązaneTematy

Na razie na terenie ogrodu zoologicznego mają zostać zamontowane dwa automaty do sprzedaży biletów. Wykonawca wdroży również system do sprzedaży biletów przez Internet, dzięki czemu bilety wydrukujemy sobie w domu.

Każdy biletomat musi być wyposażony m.in. w kolorowy wyświetlacz dotykowy, służący do komunikacji z klientem, o przekątnej min. 15 cali, zabezpieczony przed wandalizmem, drukarkę do drukowania biletów z unikatowym numerem. Za bilet będziemy mogli zapłacić gotówką lub kartą, również zbliżeniowo. Według wymagań ogrodu, biletomat musi mieć także funkcję powiadomień głosowych, kamerę bezpieczeństwa oraz zabezpieczenie alarmem antywłamaniowym. Z automatu skorzystają klienci, posługujący się językiem polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, czeskim lub rosyjskim. Zaproponowany przez wykonawcę okres gwarancji nie może być krótszy niż 24 miesiące.

A w jaki sposób kupimy bilety przez Internet? Na stronie internetowej płockiego ZOO pojawi się zakładka, umożliwiająca zakup biletów drogą elektroniczną. Płatność będzie możliwa również ze smartfonów czy innych telefonów komórkowych z wbudowaną przeglądarką internetową, a zapłacimy poprzez znanych dostawców usługi płatności on-line: PayU, Przelewy24 czy e-CARD.

Miasto zabezpieczyło na te innowacje ponad 150 tys. zł. Firmy mają czas do 28 stycznia na składanie wniosków ofertowych. Termin realizacji zamówienia to maksymalnie 8 tygodni od momentu podpisania umowy. Są więc duże szanse na to, że wraz z rozpoczęciem sezonu, unikniemy stania przy kasie płockiego ogrodu zoologicznego. Oczywiście, jeśli nie zdarzy się podobnie jak w Opolu, gdzie – pomimo ustawienia trzech automatów przy wejściu do opolskiego ZOO – chętni do odwiedzenia ogrodu zoologicznego nadal stali w kolejce, ze względu na… małe zaufanie do tego typu urządzeń.