Nowi mieszkańcy płockiego ZOO

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątek, 13 stycznia, do płockiego Ogrodu Zoologicznego przybyły nowe zwierzęta. Wśród nich znalazł się lampart perski o imieniu Orlando. Płock gości też samca i trzy samice boa wprost z Madagaskaru.

Jak poinformowało płockie ZOO, samiec lamparta perskiego ma półtora roku i urodził się w Parku Dzikich Kotów w Nesles pod Paryżem. Lamparty perskie są gatunkiem zagrożonym, dlatego jego przybycie do ZOO Płock było poprzedzone decyzją koordynatora. Miejmy nadzieję, iż w niedalekiej przyszłości stworzą parę z naszą 7-letnią samicą Saurahą.

Razem z lampartem do Płocka przyjechała samica tukana tęczodziobego. – Tego niezwykle barwnego ptaka otrzymaliśmy z Parku Ptaków Villars les Dombes – podaje płockie ZOO. – Samica dołączyła już do mieszkającego u nas samca. Mamy dużą nadzieje, iż para doczeka się potomstwa, tym bardziej, iż samica już kilkakrotnie odchowywała swoje młode.

Do rodziny gadów dołączył samiec i trzy samice boa Dumerila, przekazane nam przez ZOO w Lyonie. Ten naziemny gatunek węża jest endemitem, gdyż występuje jedynie na Madagaskarze.

Firma Budmat Auto została również honorowym opiekunem lamparta perskiego o imieniu Orlando.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji