Nowa “Schetynówka” – odmienione Podolszyce

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wojewoda mazowiecki i prezydent Płocka 22 maja podpisali umowę, umożliwiającą remont al. Armii Krajowej w ramach tzw. “schetynówki”.

To trzecia dotacja w ramach “schetynówki” przyznana dla Płocka. Dzięki poprzednim została wyremontowana ulica Obrońców Płocka 1920 r. oraz al. Jana Pawła II. Współpraca miasta z województwem umożliwiła także przyznanie środków na odbudowanie Grabówki, która jest teraz zabezpieczona przed osunięciem się do Wisły.

Stan alei Armii Krajowej pozostawiał wiele do życzenia, a biorąc pod uwagę, że arteria ta jest także istotna z komunikacyjnego punktu widzenia, mianowicie okala Podolszyce Północ, stan tej drogi wpływa na bezpieczeństwo wielu tysięcy płocczan.

Miejski Zarząd Dróg podpisał umowę z firmą Strabag, która wykona remont Armii Krajowej za blisko 5,5 miliona złotych. Połowa środków zostanie pokryta ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Teren remontu ma być przekazany wykonawcy jeszcze w maju, oddanie drogi do użytku ma nastąpić jeszcze we wrześniu. Kierowcy muszą spodziewać się, że podczas remontu będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu.

W ramach prac drogowych powstanie nie tylko nowa nawierzchnia, ale także wyspy oddzielające samochody, dodatkowe prawo- i lewoskręty oraz ścieżki rowerowe.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji