REKLAMA

Na przyszkolnym placu zabaw wulgarne napisy. „Uczcie swoje dzieci…”

REKLAMA

W 2016 roku z Budżetu Obywatelskiego Płocka wykonano nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 22. Niestety, obiekty poddawane są różnego rodzaju „testom” osób, które nie bardzo przejmują się kosztem obiektu. Teraz na urządzeniach pojawiły się wulgarne napisy.

O sytuacji, która zaistniała na przyszkolnym placu zabaw, poinformowała Rada Mieszkańców Osiedla Podolszyce Południe.

PowiązaneTematy

– Szanowni Rodzice, uczcie swoje dzieci, że to, iż coś jest wspólne nie znaczy, że można to dewastować. Nie wspominając o znęcaniu się psychicznym nad innymi dziećmi, co jest jeszcze bardziej niedopuszczalne. Zbliżają się Święta, zadbajmy o życzliwość bardziej, niż o prezenty – apeluje Rada Mieszkańców Osiedla Podolszyce Południe.Post dotyczy dewastacji, poprzez zamieszczenie wulgarnych napisów na urządzeniach znajdujących się na placu zabaw. Autor lub autorka napisu podała imię i (prawdopodobnie) nazwisko dwóch dziewczyn, określając je nieprzyzwoitymi słowami.

Przypomnijmy, że nowy plac zabaw powstał w 2016 roku z Budżetu Obywatelskiego Płocka. Wykonano wówczas plac zabaw o wymiarach 30 x 17 m i nawierzchni bezpiecznej poliuretanowej o pow. 402 m2. Na terenie placu zabaw nasadzono szatę roślinną, składającą się z trawników, krzewów i roślin okrywowych. Na terenach zielonych nasadzono także 1 drzewo gatunku klon zwyczajny. Zamontowano urządzenia zabawowe: karuzela tarczowa Tornado, huśtawka metalowa Bocianie Gniazdo, zestaw wielofunkcyjny, huśtawka metalowa podwójna, piaskownica sześciokątna, tablica rysunkowa podwójna, huśtawka ważka bez oparcia, zjazd linowy, aplikacja graficzna w nawierzchni gry w klasy. Na miejscu znalazły się też elementy małej architektury: ławki, w tym jedna z wieszakiem na ubrania, kosze na odpadki, tablice informacyjne z regulaminem. Wokół placu zabaw zamontowano metalowe ogrodzenie z dwoma furtkami, a plac zabaw połączono z istniejącym chodnikiem przy szkole.

Fot. RMO Podolszyce Południe
Fot. RMO Podolszyce Południe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. Zyta says:

  Coraz więcej bezmózgich nastolatków . Nie szanują ani rzeczy wokół nich ani siebie samych . Wystarczy iść za takimi chwilę i uszy więdną . Czasem dziewczyny gorsze od chłopaków . Tylko pomyśl jedna z drugą : jak chłopak nie szanuje ciebie teraz to nie uszanuje cię nigdy .
  Tym lokalnym malarzom to bym kazała publicznie w godzinach szczytu zamalować te ich arcydzieła .

 2. Tia says:

  Tak się kończy wybudowanie masy komunalnych bloków(mtbs)na normalny osiedlu…..środek osiedla to patoland

 3. Mica says:

  Pokazać zdjęcia tych gryzmołów nauczycielkom polskiego z pobliskich szkół. Niektóre litery sa pisane bardzo charakterystycznie. Łatwo byłoby znaleźć autora tych gryzmołów. Rodziców obciążyć kosztami napraw.

 4. On33 says:

  Jakis amant po odrzuconej milosci sie rozwscieczyl

 5. kazio says:

  szkoda, że nie ustawili w około tego placu zabaw barier dźwiękoszczelnych, nie wiem jaki idi**a zaprojektował to tak żeby plac zabaw był zaraz przy blokach mieszkalnych a rzadziej używane boiska ( i zazwyczaj cichsze) tuż przy budynku szkoły / basenu podolanka.

 6. Anonim says:

  Jeden wielki slams

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU