Płock Orlen Polish Open po raz dwudziesty

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w czerwcu w Płocku odbędzie się okrągła, jubileuszowa edycja Płock Orlen Polish Open. Najlepsi zawodnicy tenisa na wózkach przyjadą do naszego miasta już po raz dwudziesty.

Do tegorocznej rywalizacji stanie 68 zawodników z 16 krajów świata. Zobaczymy tenisistów z Australii, Wielkiej Brytanii, Chile czy Francji. Na kortach w Płocku stawią się zawodnicy z najlepszej 30-tki światowego rankingu. Nie zabraknie także Polaków – w tym płocczan.

Bez wątpienia największymi gwiazdami turnieju będą Austriak Martin Legner, Holender Ricky Molier i Amerykanin, Stephen Welch – byli liderzy światowego tenisa na wózkach.

Wśród gwiazd klasy światowej nie zabraknie reprezentantów z Płocka. Ośmioosobowa grupa z Piotrem Jaroszewskim i Kamilem Fabisiakiem będzie walczyła o najwyższe laury. – Jeśli zagramy tak jak potrafimy, to będziemy się liczyć w turnieju – zapewniał trener płocczan, który nie ukrywa, że najbardziej liczy na Kamila Fabisiaka, który w obliczu problemów zdrowotnych Jaroszewskiego, stał się liderem zespołu.

To pierwsza impreza z serii, w której organizatorzy stawiają na promocję tenisa wśród dzieci. Podczas turnieju, przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury, odbędą się m.in. zajęcia dla najmłodszych, podczas których dzieciaki będą mogły spróbować swoich sił w tenisie na wózku.

Pomysłodawcy turnieju zapewniają też, że pogoda, która zepsuła zabawę podczas zeszłorocznej edycji imprezy, nie będzie przeszkodą. – Dogadujemy ostatnie szczegóły. Chcemy nad dwoma kortami rozstawić balon – zdradził Wiesław Chrobot, prezes Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa, podczas konferencji prasowej.

Zawody odbędą się 3 czerwca i potrwają do soboty, 7 czerwca. Pula nagród wynosi 13 tysięcy euro.

PetroNews.pl jest patronem medialnym imprezy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji