Szósty Jarmark Tumski rozpoczęty

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Punktualnie w południe prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, przekazał symboliczne klucze do bram miasta w ręce organizatorów i handlarzy Jarmarku Tumskiego. Wielkie handlowanie oficjalnie rozpoczęte.

Kramy na starówce były stawiane w pocie czoła przez całą noc. Wszystko po to, by dziś, w samo południe, otworzyć jedną z największych imprez maja w Płocku. Szósta edycja Jarmarku Tumskiego rozpoczęta. – Cieszę się, że widzę takie tłumy na Tumskiej – powiedział Andrzej Nowakowski, który wręczał w piątkowe południe symboliczne klucze do bram miasta. – Od zeszłorocznej edycji starówka bardzo się zapełniła, lecz mamy wystarczająco miejsca, by powitać wszystkich handlarzy. Jarmark wróci więc także za rok – zapewniał prezydent.

Organizator imprezy przygotował szereg atrakcji, więc pomimo odwołanego Dnia Wisły, program jest bardzo bogaty. Na pewno nie zabraknie Międzynarodowego Festiwalu Katarynek, który po raz trzeci zagości w Płocku. Jak zwykle będzie kolorowo i wesoło, katarynki wprowadzają bowiem klimatyczny nastrój, idealny do tego typu imprezy. 23 maja to Dzień Płocki, w trakcie którego odbędzie się m.in. Płocki Jarmark Smaków, poznamy także smaki gminne i regionalne.

W trakcie Jarmarku odbędzie się również Dzień Literatury Kolekcjonerskiej. Zobaczymy prezentacje antykwaryczne czy domy aukcyjne. Organizatorzy zapewnią dodatkowe atrakcje – sporty ekstremalne, dla dzieci różnego rodzaju gry i zabawy, a także… łakocie – firmowe krówki jarmarkowe, lizaki czy rogaliki.

Więcej informacji na stronie Jarmarku Tumskiego. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz nasze zdjęcia!

1 2
Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji