REKLAMA

Zwęzili Pasaż Paderewskiego. Dlaczego?

REKLAMA

Jak zauważył nasz czytelnik, znacząco zwężony został Pasaż Paderewskiego w Płocku. W miejsce kostki brukowej pojawiły się duże fragmenty wysypane ziemią. Z jakiego powodu podjęto takie działania?

Pasaż Paderewskiego, w pobliżu ul. Czwartaków, został zwężony. Wzdłuż bloków ścieżka spacerowa jest obecnie węższa, natomiast w tym miejscu wysypano ziemię. Co było powodem takiego działania?

– Informuję, że jest to związane z zazielenieniem miasta – przekazał nam Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej płockiego urzędu miasta. – Ziemia humusowana na zdjęciu to podłoże pod zieleń, która niebawem pojawi się przy pasażu Paderewskiego – wyjaśnił.Jak się dowiedzieliśmy, w miejsce kostki brukowej posadzonych ma zostać 21 drzew i byliny, wysiana zostanie również trawa.

Zdjęcie przesłane przez czytelnika
Zdjęcie przesłane przez czytelnika

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 17

 1. $$$ says:

  To po co był taki szeroki?? Projekt i wykonanie było realizowane za aktualnych władz, kto wywalił tyle kasy w błoto??!
  Ale to typowe, najpierw zrobić, pomyśleć później… To kasa wspólna, czytaj niczyja..

 2. Gość says:

  Jestem jak najbardziej za!
  Wszechobecna betonoza coraz bardziej rozrasta się w miastach. Tego skutki są już widoczne oraz będą widoczne w bliskiej przyszłości. A co z małą retencją wody? Która to zostaje zaburzona w wyniku spływu deszczówki wprost do studzienek kanalizacyjnych. Wielu ludzi zapewne nie zdaje sobie pewnie z tego sprawy.
  Nie potrzeba aż tak dużego obszaru do spacerowania, spokojnie mieszkańcy oraz spacerowicze zmieszczą się na wyznaczonym obszarze ;)
  Zamiast trawnika, równie dobrze sprawdziłaby się łąka kwietna. Bijąca teraz popularność w wielu zakątkach miasta. Korzyści? Brak potrzeby koszenia trawnika oraz możliwość podziwiania kwitnących kwiatów wraz z owadami je zapylającymi.
  Oby więcej takich działań w mieście i wprowadzaniu większej ilości zieleni.

 3. Cynik says:

  Ktoś w ratuszu ma lęk przestrzeni, zwęża co może. Zaczął od ulic, ale choroba się rozwija…

 4. Jaga says:

  Dość wszechobecnej „betonozy” Płock jest miastem z najmniejszą ilością zieleni w Polsce. Czas to zacząć zmieniać.

 5. Podolak says:

  Głupoty jakie ostatnio niestety nie mało! Ten rozebrany kawałek to przedluzenie sciezki rowerowej było. Mozna bylo zrobic donice z kwiatami. Nie uzywana zajezdnie autobisów można było zaorać i posadzi drzewa. Nie swoja kase latwo sie wydaje zeywac kostke plbrukowa razem z podłozem. Bardzo to śmierdzi Ale jesli tak to prosze przy Ratuszu też rozebrac koste i zazieleniac a nastepnie Grodzka ,Tumska moze tam sobie zacząć. Zazielenianie maja ludzi za cymbałów że juz we wszytko uwieża .

 6. Michał says:

  Ale w parku północnym juz posadzili 50 drzewek Lipy, dla panującego miastem Płock !!!!!! No ale cóż jaki panujący, taka nazwa drzewek !!!!!!!!!!!!!! I wszystko jasne !!!!!!!!!!!

 7. Adam says:

  Jestem za zielenią, trawnikami, drzewami ale…..

  Może chcą zasłonić fakt że komuś się blok „wysunął”

 8. Płoczczanin says:

  Nie chodzi o zieleń tylko o błędne decyzje budowy nowego bloku, który został niespodziewanie wysunięty na deptak, a teraz robi się mądrą minę do głupiej decyzji i pokazuje jak to dba się o środowisko w Płocku.
  Wystarczy wyjąć pierwotną dokumentację i projekt deptaku. Kostka przynajmniej teraz zasili posesję któregoś z tych mądrych decydentów. Kasy nie ma uzupełnienie latarni uszkodzonych podczas lipcowych wichur, drzewa jeszcze nie wszędzie są pousuwane, nie uzupełniono wyrw po drzewach, ale jest na głupie pomysły..

 9. wit says:

  Podobno tam jest cmentarz pogański ludzie pochowani na siedząco z głowami na zachód.

 10. TakMyślę says:

  dobry pomysł – więcej zieleni, mniej betonozy…

 11. Marcin says:

  Kostkę zdemontowali ale żeby zabezpieczyć pozostała burtnikami to już nikogo nie interesuje. Za chwilę wszystko się rrozjedzie a po deszczu błoto będzie na deptaku. Wygląda to jak ustawka PIKu z miastem żeby mieli gdzie ogr9dki do nowych lokali wystawiać bo na ścieżce rowerowej by nie przeszło a na trawie nie będzie problemu.

 12. rozbetonowywanie says:

  jeszcze jest parę miejsc w Płocku, które należałoby rozbetonować i zazielenić, dobre posunięcie, aby więcej takich.

 13. Banan says:

  Po obu stronach jest trawa więc po co zwezyli? Głupota. Ktoś chciał na koszeniu przytulić

  • prk says:

   A na co taki szeroki deptak? każdy metr2 zieleni na plus a pieszy i tak będzie miał gdzie spacerować. Dobre posunięcie

 14. Chore says:

  Pewnie kostka potrzebna a po zweżeniu ulic i jednopasmowej obwodnicy pewnie nawet nie zasługujemy na deptaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU