REKLAMA

Nie tylko Ogrody Światła – będą też paczki dla płockich seniorów!

REKLAMA

Kiedy nasi czytelnicy dowiedzieli się o tym, że w tym roku ponownie (po roku przerwy) organizowane będą Płockie Ogrody Światła, ich pierwszym pytaniem było: „A co z paczkami dla seniorów?”. Spieszymy więc z dobrą wiadomością – PKN ORLEN również w tym roku wesprze seniorów z Płocka w okresie świątecznym.

Po raz drugi PKN ORLEN organizuje akcję „Świąteczna Paczka dla Płockich Seniorów”. W tym roku wigilijne i bożonarodzeniowe potrawy trafią do 3.800 potrzebujących.

Jak przyznaje Wioletta Kulpa, kierownik ds. sponsoringu społecznego PKN ORLEN, zaangażowanie społeczne to jeden z priorytetów aktywności dobroczynnej Koncernu.

– W szczególny sposób czujemy się odpowiedzialni za nasze najbliższe otoczenie, dlatego podejmujemy inicjatywy, które wspierają mieszkańców Płocka i okolic – wyjaśnia.

Płockie Ogrody Światła w tym roku znacznie większe!

Wioletta Kulpa podkreśla, że Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, dlatego – z myślą o płockich seniorach – ORLEN po raz drugi inicjuje akcję przekazywania im paczek z potrawami.

– Jej pierwsza edycja, która odbyła się w 2020 roku, pokazała, jak bardzo potrzebna jest taka pomoc. Zwłaszcza w trudnym czasie pandemii. Przygotowanie i dostarczenie pod wskazane adresy kilku tysiącom osób świątecznych paczek pozwoliło im pozostać bezpiecznie w domu i w ten sposób poczuć atmosferę Bożego Narodzenia. Dlatego także w tym roku postanowiliśmy kontynuować tę akcję i zadbać o naszych seniorów – mówi kierownik ds. sponsoringu społecznego PKN ORLEN.Co w paczkach?

Każdy senior otrzyma: tradycyjny opłatek, barszcz czerwony z pasztecikami, smażoną rybę, pierogi z kapustą i grzybami, wigilijną kapustę, rybę po grecku, karkówkę w sosie, sałatkę jarzynową, śledzia w oleju lub śmietanie, makowiec oraz sernik. Posiłki będą sporządzone ze świeżych produktów, szczelnie zapakowane i oznaczone datą przydatności do spożycia. PKN ORLEN nabędzie je od dziesięciu płockich firm gastronomicznych.

Paczki będą rozwożone 23 grudnia w godz. 8-18 i w wigilię do godz. 14, tak aby seniorzy otrzymali świeże potrawy akurat na święta. Termin dostawy, podobnie jak w ubiegłym roku, zostanie uzgodniony podczas telefonicznej rejestracji.

Dla kogo?

Akcja „Świąteczna Paczka dla Płockich Seniorów” kierowana jest do osób powyżej 75. roku życia mieszkających w Płocku.

Aby otrzymać paczkę, należy zadzwonić pod nr tel. 24 242 40 15. Infolinia będzie czynna od 6 do 12 grudnia w godz. 10-18. Zgłoszenia może dokonać sam senior lub w jego imieniu osoba z najbliższej rodziny albo opiekun.

Udział w akcji jest bezpłatny. Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej www.swiatecznapaczkadlaseniorow.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 10

 1. $$$$ says:

  Oszuści, chyba tylko chodzi o kasę z połączeń.
  Ale czego się spodziewać po orlenie.
  Teść jeszcze wierzy, że są uczciwi, pracował w tym b… do emerytury. Naiwniak

 2. alenka says:

  O 10:52 byłam 115 w kolejce, o 12:17 byłam 10 i mnie odcięło – zabrakło pieniędzy w telefonie. Jak sobie podliczyłam, to za te pieniądze spokojnie przygotuję sobie dania „paczkowe” i jeszcze mi zostanie na później. Pozdrawiam wszystkich cierpliwych.

 3. rumcajs says:

  Totalna porażka. Przez 20 minut słyszałem komunikat, że połączenie nie może być zrealizowane. Po uzyskaniu połączenia byłem 138 w kolejce. 40 minut czekania i byłem 103 i wtedy zostałem rozłączony. Ponownie dzwoniłem i byłem 398 i wtedy podziękowałem. Nigdy więcej!

  • d3xt3r says:

   Spokojnie miałem identyczną sytuację ale byłem 35 w kolejce i mnie rozłączyło, później 333 ;) Ludzie tak bombardują ten nr, że centrala głupieje. Ps. jak byłem 333 w kolejce to też mnie rozłączyło, ale wtedy chyba wszystkich wywaliło bo za trzecim razem byłem jako 45 w kolejce a obecnie 22 ;) Może się uda. A jak za pierwszym razem dzwoniłem o 10:15 to gadało, żebym zadzwonił w okresie od 6 grudnia od 10 bo teraz to jeszcze jest za wcześnie.

  • d3xt3r says:

   Udało się dodzwonić, także cierpliwości trzeba i się uda ;)

  • alenka says:

   O 10:52 byłam 115 w kolejce, o 12:17 byłam 10 i mnie odcięło – zabrakło pieniędzy w telefonie. Jak sobie podliczyłam, to za te pieniądze spokojnie przygotuję sobie dania „paczkowe” i jeszcze mi zostanie na później. Pozdrawiam wszystkich cierpliwych.

 4. T66 says:

  Hmm, od 6 grudnia? a jak to możliwe że orlenowcy już zapisali seniorów na paczki.? Widocznie smród jest nie tylko w powietrzu ale i wśród orlenowcow.

 5. pisarz miejski says:

  na szczaw i mirabelki tyż kasiory nie będzie.Będzie na rozzzrywkę na plaży nad Wisłą.Wybraliśta to teraz nawet szczawiu i mirabelek nie będzie.Są za to podwyżki za wodę i odprowadzanie ścieków,a miejskie ZOO jest
  spółeczką.Cieszta się ludziska.

 6. Senior says:

  Dla wszystkich ponizej 75 roku może zrobi Urząd Miasta Nowakowskiego z PO?
  Ale wątpię.
  I tak dali by tylko szczaw i mirabelki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU