Policjanci zakończyli brawurową i skrajnie niebezpieczną jazdę kierującemu Mercedesem. Nieodpowiedzialny 37-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h.
Funkcjonariusze drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Płocku 29 kwietnia na ul. Kutnowskiej zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem.
– Kierowca miał na liczniku 145 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 85 km/h poza obszarem zabudowanym. Mieszkaniec Płocka wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, narażając zarówno siebie, jak i pozostałych uczestników ruchu – relacjonuje podkom. Monika Jakubowska z KMP w Płocku.
Policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierowcy również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
– Nadmierna prędkość to nie tylko wykroczenie, lecz realne zagrożenie życia. Każde przekroczenie limitu oznacza większe ryzyko utraty panowania nad pojazdem i mniejsze szanse na uniknięcie wypadku. Nadmierna prędkość znacznie skraca czas reakcji, wydłuża drogę hamowania i w przypadku nagłej sytuacji praktycznie uniemożliwia uniknięcie zderzenia – zaznacza podkom. Monika Jakubowska.
Policjanci apelują o odpowiedzialność i wyobraźnię. Droga nie wybacza błędów, a skutki brawury często są nieodwracalne. Trzeźwość za kierownicą i przestrzeganie ograniczeń prędkości to podstawowe elementy bezpieczeństwa każdego uczestnika ruchu drogowego.










![Z jeziora Górskiego wyciągnięto mężczyznę. Niestety, nie przeżył [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/lpr-360x180.jpg)











![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)


![Jakie propozycje książkowe na wakacje? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/ksiazki-360x180.jpeg)

















