Nie czujesz się bezpieczny w swojej okolicy? Zgłoś to policjantom przez Internet

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od marca ubiegłego roku mieszkańcy Płocka i powiatu płockiego mogą korzystać ze strony internetowej e-policjant. Dzięki niej, każdy kto zauważy w swojej okolicy coś niepokojącego, może zgłosić to policji przez Internet. 

Wystarczy wejść na stronę e-policjant, wybrać osiedle lub miejscowość, w której mieszkamy, podać datę zdarzenia, swój adres e-mail oraz krótko opisać zagrożenie. Po każdej przesłanej informacji, policjanci podejmują odpowiednie kroki, w celu usunięcia zagrożenia.

Dotychczas płoccy policjanci za pośrednictwem strony odebrali łącznie 67 zgłoszeń. Zazwyczaj dotyczyły one bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poprzez e-policjanta nie można jednak zgłosić przestępstwa. Osoby pokrzywdzone nadal muszą zgłaszać się osobiście w jednostce policji. Strona służy tylko do zgłaszania zjawisk, które nie wymagają natychmiastowej interwencji policji.

Warto podkreślić, że pomysłodawcą strony jest płocki policjant, obecny I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, nadkom. Zbigniew Mikołajczyk. To nowoczesne narzędzie w całości powstało w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Dzięki, ale pierwsze co moglibyście zrobić to wywalić kozojebców z Europy. Aktualnie to oni są największym zagrożeniem.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji