Neuronspoiler w Płocku. Zespół wystąpi na piątym Rock Tower

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już 11 maja, w ramach piątej edycji Rock Tower, w Płocku wystąpi brytyjski zespół heavy metalowy Neurospoiler. Kapela przyjedzie do Polski z trasą koncertową “Emergence Polish Tour 2014”. Będzie to już druga wizyta tego zespołu w naszym kraju.

Zespół zagra w czterech polskich miastach: w Warszawie, Golubiu Dobrzyniu, Bydgoszczy i w Płocku. Koncert w naszym mieście będzie zwieńczeniem trasy koncertowej “Emergence Polish Tour 2014”. Panowie z Neuronspoiler już po raz drugi wystąpią w Płocku – tym razem jako gość specjalny festiwalu Rock Tower. Kapela grała już w naszym mieście podczas zeszłorocznego Summer Fall Festiwal. – Graliśmy w Płocku i było znakomicie. Każda sekunda była fantastyczna, do tego stopnia, że nie chcieliśmy wracać… chcieliśmy więcej – wspomina Erick Tekilla, basista zespołu, w wywiadzie dla Metal Mundus. – Polska to cudowne miejsce, ludzie są przyjaźni, a Polska gościnność jest znana na świecie. Fani w Polsce są szalenie żywiołowi, właśnie tak jak lubię!

Podczas trasy w Polsce zespół Neuronspoiler będą wspierać na scenie Night Mistress (koncert w Golubiu Dobrzyniu oraz Bydgoszczy), natomiast trzy koncerty będzie otwierać metalowy skład z Płocka – Shredlust. Z tym młodym płockim zespołem Neuronspoiler już miał okazję występować podczas Summer Fall Festiwal 2012. Brytyjski zespół docenia talent muzyków z naszego miasta. – Shredlust poznaliśmy w Płocku, jest to młoda krew, dynamiczne i ciekawe granie – powiedział Tekilla. – Od tamtej pory jesteśmy w stałym kontakcie. Kiedy planowaliśmy przyjazd do Polski od razu wybór padł na nich – zapewniał.

Zespół promuje materiał z wydanej w zeszłym roku płyty pt. “Emergence”. Zawiera ona 10 premierowych kompozycji. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Guillermo “Will” Maya, pracujący wcześniej m.in. z The Answer, Breed 77 czy Panic Cell.

Night Mistress to heavy metalowy zespół, który ma na swoim koncie album “The Back of Beyond”. Nowa płyta natomiast ukaże się w połowie 2014 roku. Zespół pod szyldem Nocny Kochanek zasłynął utworem “Minerał Fiutta”, napisanym na potrzeby filmu animowanego “Zemsta Faraona”. Muzyka NM często była wykorzystywana również jako ścieżka dźwiękowa do kreskówki Kapitan Bomba.

Z kolei Shredlust powstał w 2010 roku w Płocku. Muzycy swoją muzykę określają jako mieszankę heavy metalu i thrashu. Pierwszy album grupy pojawił się na rynku w 2011 roku i został bardzo pozytywnie odebrany przez fanów, a także internetowe portale muzyczne w Polsce, Holandii, Anglii, Niemczech oraz we Włoszech.

Piąta edycja Rock Tower odbędzie się 11 maja w ogródku MZOS-u (pl. Dąbrowskiego 2A). Obok Neuronspoiler, podczas festiwalu zagrają Blindead, Hide The False, Toxic Bonkers, F44.3 , GroupThink oraz Fear Inside Of Me.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji