Najlepsze fotografie przyrody z ostatnich 15 lat wystawione w płockim ZOO

REKLAMA

W ZOO w Płocku prezentowana jest obecnie wystawa „Wildlife Photographer of the Year”. Na ekspozycję składa się 60 najciekawszych fotografii z 15 ostatnich lat najbardziej prestiżowego konkursu fotografii przyrodniczej.

Tylko do 27 czerwca będzie można obejrzeć wystawę „Wildlife Photographer of the Year” w ZOO w Płocku. W pobliżu wybiegu dla lwów wystawiono w sumie 60 wyjątkowych fotografii z ostatnich 15 lat konkursu fotografii organizowanego przez dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi – BBC oraz Natural History Museum w Londynie.

PowiązaneTematy

– Zdjęcia ukazują wspaniałość, dramaturgię i rozmaitość życia na ziemi oraz inspirują coraz to nowe osoby i pokolenia do tworzenia wizjonerskich i pełnych ekspresji fotograficznych interpretacji natury. Do zdobycia nagrody w konkursie aspiruje większość fotografów przyrody, zarówno zawodowców, jak również amatorów – mówi Magdalena Kowalkowska z płockiego ZOO.

Prezentowane na wystawie zdjęcia mają nie tylko wartość dokumentalną, ale również artystyczną. Oglądając je, można przekonać się, jak wiele talentu i cierpliwości potrzeba, aby zostać światowej klasy fotografem dzikiej przyrody.