REKLAMA

Nadal czekamy na nowe słonie w ZOO

REKLAMA

W połowie listopada z Płockiem pożegnały się słonie Letso i Mio, które w naszym ZOO przebywały od 2010 roku. Po osiągnięciu dojrzałości, samce musiały pożegnać się z Polską i wyruszyły do Aten. Wiosną na ich miejsce mają przyjechać nowe. Pytanie tylko: kiedy? 

Fot. Michał Wiśniewski
Fot. Michał Wiśniewski

Jak się okazuje, i tym razem do Płocka przyjadą dwa samce. Ein She Min Nayone za niecały miesiąc będzie obchodził siódme urodziny, a Einga-tha jest o rok młodszy.

PowiązaneTematy

W ciągu ostatniego pół roku wybieg dla słoni przeszedł remont i, jak zapewnia Magdalena Kowalkowska, płocki ogród jest już gotowy na przyjęcie słoni.

– Koordynator obiecał nam dwa słonie, ale troszeczkę przedłuża się ten termin. Zakończyliśmy już remont słoniarni, czekamy tylko na decyzję o transporcie. Początkowo mieliśmy informacje, że przyjadą do nas pod koniec marca, potem pod koniec kwietnia – mówi Magdalena Kowalkowska, odpowiedzialna za marketing płockiego ZOO.

Ten termin też jednak nie zostanie dotrzymany – na majówkę słoni w Płocku niestety nie będzie. Daty przyjazdy samców do Płocka nie są jeszcze znane.

– Mamy informację, że ZOO w Emmen się przeprowadzało i nie mieli czasu zająć się tymi słoniami. Czekamy tylko na decyzję Holendrów, cały czas bombardujemy ich telefonami i mailami. My tylko czekamy na sygnał, wybieg przygotujemy w jeden dzień. Zdajemy sobie sprawę, że płocczanie stęsknili się za słoniami – zapewnia Kowalkowska.