REKLAMA

Nadaj imię płockiemu osiołkowi i zwiedź zoo „od kuchni”

REKLAMA

Niedawno pisaliśmy o narodzinach w płockim zoo osiołka somalijskiego – przedstawiciela jednego z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie. Maluch ma już ponad dwa tygodnie. Zoo szuka dla niego, a właściwie dla niej, bo młody osiołek to samiczka, odpowiedniego imienia.

[button link=”http://petronews.pl/pierwszy-spacer-oslego-malucha-w-plockim-zoo-zobaczcie-film/” target=”new” color=”default”]zobacz również: Pierwszy spacer młodego osiołka w płockim ZOO. Zobaczcie film![/button]

PowiązaneTematy

Na popularnym portalu społecznościowym płocki ogród zoologiczny ogłosił konkurs na najładniejsze imię dla oślego malucha.

– Pomóżcie nam nadać piękne imię, gdyż i zwierzę jest wyjątkowe – zwracają się organizatorzy konkursu do sympatyków płockiego zoo.Inwencja twórcza płocczan (i nie tylko) będzie jednak ograniczona dwoma warunkami: imię musi zaczynać się na literę „G” – od imienia matki, która nazywa się Gimbya, no i musi być to imię żeńskie, pasujące do „oślej dziewczynki”.

– Nagrodą dla osoby, której propozycja imienia spodoba się jury najbardziej, oprócz zestawu upominków, będzie możliwość towarzyszenia w pracy opiekunom zwierząt kopytnych oraz zwiedzenia naszego ZOO „od kuchni” – deklarują organizatorzy.

Na propozycje imion płockie zoo czeka do 21 lipca 2015 r.