REKLAMA

Muzyką, słowem i obrazem o refleksji nad życiem, czyli płockie „Kolory nadziei”

REKLAMA

W płockim Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się w czwartek premiera książki „Kolory nadziei”, która zawiera dwie płyty – debiutancki krążek solowy Ryszarda Wolbacha i muzykę młodego artysty Kamila Szafrańca. Całość jest szczerą opowieścią o życiu i ma stać się przyczyną do refleksji nad naszym życiem i sposobem myślenia.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, która rozpoczęła się w samo południe, twórcy projektu opowiadali o trzyletniej pracy nad „Kolorami nadziei”. – Ten projekt narodził się z życia, w którym każdy z nas ma dobre i złe chwile – mówiła Barbara Szafraniec, pomysłodawczyni książki. – Ja też taki zły czas miałam i z tej mojej tragedii życiowej narodziły się właśnie „Kolory nadziei” – dodała.

Barbara Szafraniec jest autorką tekstów, które znalazły się w publikacji. Treść uzupełniają wypowiedzi znanych osób na temat życia, szczęścia, trudnych chwil i radzenia sobie z nimi. Kawałek siebie pozostawili między innymi: Jolanta Szymanek-Deresz (polityk), dr Irena Eris (przedsiębiorca), Artur Gadowski (zespół IRA), Hevią (hiszpański dudziarz), Witold Casetti (celebryta) oraz Tomasz Cichocki (żeglarz).

– To wydawnictwo jest taką rozmową człowieka samego z sobą – mówiła Szafraniec. – Do tego są zdjęcia, które pokazują różne stany emocjonalne: od załamania, aż do euforii. Chcemy tą publikacją pokazać, że nigdy nie wolno się załamywać – dodała. Alicja Reczek, twórczyni fotografii, opublikowanych w „Kolorach nadziei” dodawała: – Każdy ma szansę zinterpretować tę książkę po swojemu, przez pryzmat własnej biografii i doświadczeń. To jest właśnie ta „nadwartość” naszej publikacji.

Ryszard Wolbach, znany płocki muzyk opowiadał o swojej płycie. – Projekt zawiera dwa krążki. Jeden z nich to moja debiutancka solowa płyta, wydana po 35 latach działalności na polskiej scenie muzycznej. Jest to czternaście piosenek i każda w innym stylu. Od klasycznej ballady rockowej poprzez bluesa, folk, flamenco – co dla mnie samego było wielką niespodzianką, aż po groteskę i folklor bałkański.Utwory do drugiej płyty skomponował Kamil Szafraniec, którego wizerunek widnieje też na zdjęciach opublikowanych w „Kolorach nadziei”. – Utwory powstawały odkąd miałem 13 lat. Na początku działałem w stylistyce techno, ale z czasem wszystko się zmieniło, przeszło to na dość dojrzałą muzykę symfoniczno-elektroniczną.

Autorzy projektu zaznaczali, że płocki akcent jest w nim mocny i wyraźny. – Słowem wstępnym opatrzył naszą publikację prezydent Andrzej Nowakowski, plenery zdjęciowe także są tylko i wyłącznie płockie – mówił Ryszard Wolbach.

Natomiast Alicja Reczek, autorka zdjęć do wydawnictwa zaznaczała, że całość powstawała w naszym mieście. – Mamy takie czasy, że bywamy w różnych miastach, wyjeżdżamy za granicę, a tę publikację udało nam się stworzyć w Płocku: będąc w Płocku, spotykając się w Płocku i tworząc sesje fotograficzne w Płocku…

Podczas konferencji prasowej w MDK-u odczytano fragmenty książki oraz wywiadów, zaprezentowano też kilka utworów muzycznych, które znalazły się w wydawnictwie. Książkę będzie można kupić od 9 czerwca w cenie 85 zł.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU