REKLAMA

Moda XXL? Praktycznie nie istnieje

REKLAMA
Niecały miesiąc temu odbył się pokaz mody, organizowany przez Płocką Klinikę Odchudzania. Pokaz niebanalny i wyjątkowy, bo… w rozmiarze XXL. O problemach w trakcie przygotowania pokazu i doświadczeniu, jakie zdobyła rozmawiamy z Sandrą Panuś, stylistką, która dopełniała metamorfozę uczestników Wakacyjnej Kliniki Odchudzania.

Sandra Panuś – z zawodu pedagog, a z zamiłowania stylistka, blogerka, pasjonatka fotografii, sesji zdjęciowych i oczywiście zakupów. Swój dzień zaczyna od kawy i uśmiechu. Hobby rozwija, uczestnicząc w różnorodnych projektach, eventach, prowadząc bloga o podobnej tematyce. Ciągle się doszkala, jest chłonna nowej wiedzy i doświadczeń. Dzięki blogowi, który prowadzi poznała ludzi, którzy pokazali jej, że pasja może również stać się pracą. A co może dawać więcej przyjemności jak robienie tego co się kocha? Dużo daje jej praca z ludźmi, poznawanie ich potrzeb jako personal shooper.

We wrześniu podjęła wyzwanie przygotowania pokazu mody w rozmiarze XXL. Jak sama mówi, było to dla niej nowe i trudne zadanie.

Czym różniło się przygotowanie pokazu mody w rozmiarze XXL od standardowego pokazu?
Od samego początku było to dla mnie ogromne wyzwanie. Jest to zupełnie inna praca niż z modelkami, które pokazy i sesje zdjęciowe traktują jako prace. Nasza dziesiątka nie miała wcześniej do czynienia z tak wielkimi metamorfozami. Zmiana uczestników kształtowała się nie tylko w zakresie wyglądu (straconych kilogramów), ale również mentalności, otwartości na nowości. Na przymiarkach chętnie przymierzali ubrania, których – jak sami mówili – nigdy wcześniej by nie założyli. Te kilka tygodni pokazało mi, jak wielką wartością są ludzie, bez względu na ich kilogramy.

Jak oceniasz stan płockich sklepów pod kątem zapotrzebowania osób otyłych?
Ocen wystawiać nie lubię i pewnie dlatego nie zostałam czynnym pedagogiem, ale subiektywnie podchodząc do tematu, to jestem zaskoczona. Przed zapoznaniem się z projektem Kliniki Odchudzania, jedynie obserwowałam ludzi z nadwagą i zawsze dziwiłam się dlaczego oni chodzą w tak zwanych „babcinych strojach”. Gdy poszłam do sklepów, które oferują ubrania XXL, to w większości znalazłam tam świecące materiały, garsonki, spodnie z mankietami i workowate sukienki. Nie było tam miejsca na kobiecość, młodość, nie mówiąc o zabawie modą. Lepsze wrażenie robią sieciówki, których tak bardzo boją się osoby XXL. Na wstępie od uczestników pokazu usłyszałam, że znajdują się tam ubrania tylko dla nastolatków, ale – jak okazało się podczas przymiarek – każdy znalazł coś dla siebie. To „coś” ukazywało na ich twarzach uśmiech, który był bezcenny.Co doradziłabyś osobom, które mają trochę więcej kilogramów, a chcą się dobrze i modnie ubrać?
Najważniejsze jest, abyśmy zaakceptowali siebie, ponieważ poprzez skoncentrowanie się na naszych atutach zapominamy o naszych niedoskonałościach. Jako stylistka staram się nauczyć kobietę, w jaki sposób wyeksponować to co w nas najpiękniejsze. Jeśli kobieta lubi swoją talię, to powinna ją pokreślać ubraniem, dodatkami i już poczuje się piękniejsza.
Nie chcę nikogo przebierać, słucham potrzeb kobiet i na ich podstawie buduję udoskonalony wizerunek. Wiemy, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, więc postarajmy się, aby dobrze nas zapamiętano. Uśmiech, pozytywne nastawienie plus dobrze dobrany strój potrafią zdziałać cuda.

Gdybyś dostała taką propozycję, czy zajęłabyś się zawodowo stylizacją pulchnych osób?
Bez namysłu mówię tak! Ci ludzie dali mi tyle energii, której brakowało mi po ukończeniu projektu. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z uczestnikami i cały czas im kibicuję w zrzucaniu kilogramów. Już nie mogę doczekać się nowej edycji!

Sandra Panuś będzie doradzała również uczestnikom drugiej edycji dwumiesięcznego kursu odchudzania, do której można zapisać się jeszcze do 29 października. Doskonałą okazją będzie event w najbliższą sobotę (27 października), w trakcie którego Płocka Klinika Odchudzania będzie miała swoje stoisko.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU