REKLAMA

Mistrzostwa w Ultimate Frisbee ponownie w Płocku

REKLAMA

Po udanych Halowych Mistrzostwach Polski Ultimate Frisbee, w naszym mieście odbędzie się kolejny turniej na krajowym szczeblu. Tym razem o tytuł mistrza frisbee powalczą juniorzy. 

W pierwszą sobotę września w zawodach rywalizować będzie 6 juniorskich drużyn, każda  składająca się z siedmiu osób. Spotkania będą trwać po 60 minut i rozgrywane będą w formule MIX – najbardziej popularnej, koedukacyjnej wersji. Poprzednie rozgrywki cieszyły się sporym powodzeniem, czy podobnie będzie tym razem?

Przypomnijmy, że Ultimate Frisbee to sport zespołowy z użyciem dysku frisbee (mały, płaski, ważący nieco ponad 175 gramów dysk), łączący w sobie elementy piłki ręcznej, piłki nożnej, koszykówki oraz rugby. Jest dynamiczny i widowiskowy, a przy tym wymagający od uczestników wytrzymałości fizycznej, sprawności i przede wszystkim zręczności. Jednak proste zasady sprawiają, że bardzo szybko można nauczyć się jego reguł.

Ultimate FrisbeeNa boisku o wymiarach 100 x 37 metrów grają dwie drużyny. Na obu końcach każdego pola wyznaczone są tzw. strefy punktowe. To właśnie w nich trzeba złapać dysk, aby zdobyć punkt. Po złapaniu, należy się zatrzymać i nie odrywając jednej nogi od podłoża, podać frisbee do następnej osoby z zespołu. Jeśli dysk upadnie lub zostanie przejęty przez przeciwników, następuje zwrot, a drużyna, która była atakującą, staje się broniącą i na odwrót.Jedną z najważniejszych zasad, przestrzeganych w rozgrywkach jest obowiązywanie reguł fair play. Znajomość przepisów, komunikacja oraz poszanowanie przeciwnika są bardzo istotnymi kwestiami podczas zawodów. Stawia się na nie nacisk, ponieważ w grze nie uczestniczą sędziowie, więc uczestnicy rozwiązują sporne kwestie miedzy sobą, a jeśli nie mogą dojść do porozumienia – powtarzają zagranie.

Najbliższy turniej odbędzie się w sobotę, 3 września, na stadionie „Stoczniowiec” przy ul. Kolejowej 3. Wstęp jest wolny, a pierwsze mecze rozpoczną się już o godzinie 8.30.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU