REKLAMA

Mistrzostwa Europy GUPIKA w płockim zoo

REKLAMA

W dniach 2-4 września płockie zoo zaprasza wszystkich pasjonatów akwarystyki na Mistrzostwa Europy GUPIKA w kategorii par. W konkursie weźmie udział kilkaset gupików z różnych państw świata.

Gupiki to jedne z najbardziej znanych i hodowanych gatunków ryb akwariowych. Są małe, żwawe i przede wszystkim barwne. Ich kolorystyka jest mieniącą się tęczą barw. Konkurs w płockim zoo wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach: standardach i grupach standardów oraz mistrzów klasyfikacji generalnej.

Standardy gupików określane są na podstawie kształtu płetwy ogonowej oraz grzbietowej. Każda ocena ma charakter punktowy. Wystawia się ją na podstawie barw ryby, nałożenia kolorów, weryfikuje się sposób pływania oraz zgodność genetyczną wystawianej pary ryb. Idealny zestaw mógłby otrzymać 150 pkt. W praktyce zazwyczaj jest to około 130 pkt.Mistrzostwa Europy GUPIKARównocześnie z konkursem, od 3 do 4 września w płockim zoo odbędzie się wystawa gupika, hodowlanych odmian oraz dzikich gatunków ryb żyworodnych. Pasjonaci akwarystyki będą mieli niepowtarzalną okazję do obejrzenia oraz zakupu ryb prezentowanych na wystawie. Będzie to również idealny czas do rozmów, wymiany doświadczeń, zasięgnięcia porad u doświadczonych hodowców.

Przypomnijmy, Mistrzostwa Europy GUPIKA odbędą się w dniach 2-4 września w płockim zoo. Organizatorami wydarzenia jest Płocki Ogród Zoologiczny oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Akwarystów Hodowców Ryb Żyworodnych Klub Poecilia Reticulata.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU