REKLAMA

Miska wody w każdym domu – list czytelnika

REKLAMA

„Chciałbym zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, a w szczególności właścicieli psów, kotów i innych zwierząt, które podobnie jak my, ludzie, męczą się podczas dużych upałów” – pisze do nas czytelnik. Przeczytajcie słuszny głos w sprawie dbania o zwierzęta w trakcie upałów.

W ciągu kilku dni przyszły do Polski duże upały. W najbliższym czasie ma być podobno jeszcze bardziej gorąco. Chciałbym zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, a w szczególności właścicieli psów, kotów i innych zwierząt, które podobnie jak my, ludzie, męczą się podczas dużych upałów. Każde zwierzę czuje ból, radość, szczęście oraz pragnienie.

[dropcap]S[/dropcap]zanowni właściciele zwierząt domowych! Pamiętajcie o swoich mniejszych i większych współtowarzyszach życia, wystawiając zwierzakowi miskę z chłodną wodą. Często w natłoku codziennych spraw zapominamy o naszych zwierzętach, którym podobnie jak nam, chce się zwyczajnie pić, szczególnie podczas dużych upałów. Nie każde zwierzę potrafi się dopominać o wodę lub pokarm. To my, ludzie, musimy o naszych zwierzętach pamiętać. Dobrym rozwiązaniem jest również wystawienie miski z wodą przed posesją, przed blokiem, na chodniku lub trawniku. Wtedy skorzystają także bezdomne zwierzęta, które są jeszcze bardziej spragnione, niż zwierzęta mieszkające z nami. Bezdomne psy lub koty często nie piją nawet od kilkunastu dni.

[dropcap]D[/dropcap]ruga bardzo ważna sprawa. Jadąc na zakupy, po dzieci do szkoły czy załatwiać sprawy w urzędzie, nie zostawiajmy zwierząt w nagrzanym samochodzie, nawet przy lekko uchylonych oknach. Kilka minut w takim upale, może doprowadzić do śmierci naszego kochanego przyjaciela, jakim jest pies lub kot. Gdy zastaniemy zwierzę zamknięte w rozgrzanym samochodzie, możemy bez żadnych konsekwencji prawnych, rozbić szybę w aucie w celu ratowania życia lub zdrowia uwięzionego zwierzęcia. Rozmawiałem z prawnikiem, który stwierdził, że jest to działanie w słusznej sprawie w celach wyższych. W tym przypadku chodzi o życie, które jest najwyższym dobrem, zarówno u człowieka, jak i u zwierzęcia.[dropcap]O[/dropcap]statnia bardzo ważna sprawa, to psy mieszkające na wsi. Uwiązane są przeważnie na krótkich łańcuchach. Co gorsze, podczas ogromnych upałów ich budy stoją w samym słońcu. Pies nie ma możliwości schowania się w zacienione miejsce. Proszę wszystkich właścicieli psów mieszkających na wsi, w miarę możliwości o przeniesienie budy w miejsce zacienione, popuszczenie łańcucha, a najlepiej spuszczenie go z łańcucha na czas upałow. No i, oczywiście, miskę zimnej wody. Jeszcze raz przypominam, zwierzę czuje tak samo jak człowiek. Pamiętajmy o tym zawsze.

Proszę o publikację mojego listu, mam nadzieję, że przyczyni się on do uratowania wielu niewinnych zwierzęcych istot.

Krzysztof Murawski

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU