REKLAMA

Mieszkania wśród zieleni – rozpoczęła się nowa inwestycja płockiej firmy

REKLAMA

Istniejąca od blisko 30 lat firma Interbud kontynuuje swoją misję tworzenia zielonych osiedli, położonych w cichych okolicach, w otoczeniu przyrody. Najnowsza realizacja tej firmy to Osiedle Przylesie 2 – Kutnowska 28H.

Płocka firma Interbud na lokalnym rynku działała najpierw jako firma remontowo-budowlana, a od 2010 roku również jako deweloperska. Założyciel firmy, Jarosław Szczygieł, zyskał z czasem wsparcie syna – Mateusza.

Osiedla realizowane przez płocką firmę są wyjątkowe, gdyż z założenia powstają ze szczególnym uwzględnieniem bliskości natury. Budowane są na granicy Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego i w pobliżu rezerwatu Uroczysko Łąckie. Ich cechą charakterystyczną jest także staranność i terminowość wykonywanych prac, dzięki czemu Interbud cieszy się szacunkiem wśród inwestorów i nabywców. We wszystkich budowanych przez siebie budynkach Mateusz Szczygieł pełni funkcję przy wspólnotach mieszkaniowych.

W ubiegłym roku Interbud realizował inwestycję przy ul. Przyszkolnej, na skraju skarpy pradoliny Wisły. Teraz powraca na ulicę Kutnowską, aby kontynuować osiedle Przylesie. Pierwszym elementem nowo powstającej części osiedla będzie przedsięwzięcie deweloperskie “Osiedle Przylesie 2 – Kutnowska 28H”, składające się z dwóch budynków o projektowych nazwach Grab 1A oraz Grab 1B (wszystkie bloki realizowane przez tę firmę noszą nazwy drzew), zgrupowanych w jeden blok o nadanym numerze administracyjnym – Kutnowska 28H.

ul. Kutnowska 28H, wizualizacja

– To osiedle jest również bardzo atrakcyjne, położone na skraju parku krajobrazowego. W pobliżu są lasy, dużo zieleni, śpiew ptaków, a wieczorami po terenie biegają króliki. Tylko 2 kilometry dzielą nas od Jeziora Górskiego w Łącku, a park pełen jest szlaków spacerowych, odpowiednich dla początkujących spacerowiczów, jak i bardziej zaawansowanych. Nad Jezioro Soczewka jest tylko 8 km spacerkiem – tłumaczył nam Mateusz Szczygieł.

Wybudowany blok zawierać będzie 36 mieszkań, 36 komórek lokatorskich w piwnicy, 2 lokale użytkowe znajdujące się na parterze od strony ul. Kutnowskiej, oraz garaż podziemny z 21 miejscami postojowymi. W skład przedsięwzięcia wchodzi także 29 miejsc postojowych naziemnych, z których 10 będzie sprzedanych na zasadzie przypisania prawa do wyłącznego korzystania na podstawie quoad usum, a także z infrastruktura towarzysząca.

Blok ten będzie samodzielnie oddany do użytkowania i przygotowany do zamieszkania za rok, w listopadzie 2022 roku. W skład ustanowionej w przyszłości wspólnoty mieszkaniowej wejdą dwa bloki: 28H i 28J (cztery budynki Grab 1A, 1B, 2A i 2B), stanowiące Etap 1 osiedla Przylesie 2.

Co istotne, nabywając mieszkanie w bloku Kutnowska 28H, nabywa się także udział w gruncie działki, dzięki czemu możliwe będzie powstanie Wspólnoty Mieszkaniowej “Grab”. Działka ta będzie miała ok. 8675 metrów kwadratowych, natomiast na dalszej części terenu kontynuowane będą prace budowlane, po zakończeniu których osiedle osiągnie ostateczny kształt. Dla inwestycji zostanie otwarty rachunek powierniczy otwarty.A co o samych mieszkaniach? Niewątpliwie ważna informacją jest, iż w bloku zostaną wybudowane dwie kotłownie gazowe (po jednej dla każdej z dwóch klatek), opalane paliwem ekologicznym – gazem propan z podziemnych zbiorników gazowych. Kotłownie te zasilą centralne ogrzewanie oraz ogrzeją wodę użytkową.

ul. Kutnowska 28H, wizualizacja

Mieszkania wyposażone zostaną w urządzenia, mierzące indywidualne zużycie ciepła oraz wody ciepłej i zimnej.
W samych mieszkaniach nie ma instalacji gazowej, ale doprowadzona do kuchni zostanie tak zwana “siła” do zasilania elektrycznych kuchni indukcyjnych. Dla budynku przewidziane jest także przyłącze światłowodu wykonane przez firmę Orange wraz z rozprowadzeniem przewodów światłowodowych po bloku do gniazdek w lokalach (podobnie jest w sąsiednich obiektach). Na wyposażeniu bloku będzie także antena satelitarna odbierająca telewizję “naziemną” oraz umożliwiająca podłączenie dekodera popularnych firm telewizyjnych, bez konieczności montażu dodatkowych urządzeń na balkonach. Instalacja dopuszcza używanie tylko jednego dekodera na mieszkanie.

Deweloper pomyślał też o osobach niepełnosprawnych, projektując budynek tak, że na parter nie prowadzą schody oprócz szerokich schodów zewnętrznych z rampą dostępową dla osób z ograniczoną zdolnością ruchową.

– Na życzenie nabywcy możemy dostosować mieszkania, poprzez poszerzenie drzwi wejściowych i otworów na drzwi wewnątrz mieszkania, co ułatwi poruszanie się po lokalu – zapewnia Mateusz Szczygieł.

Mieszkania zostaną przekazane w stanie deweloperskim, z zamontowanymi grzejnikami, kontaktami, kostkami oświetlenia i włącznikami, parapetami plastikowymi (możliwy jest montaż innych modeli, po przekazaniu do zamontowania lub rezygnacja z montażu), na ścianach tynki gipsowo-wapienne i wylewki betonowe na podłodze, a także drzwi wejściowe antywłamaniowe do lokalu, skrzynka teletechniczna, domofon oraz instalacja wodno-kanalizacyjna podejścia instalacyjne do zamontowania urządzeń.

Na zakup miejsca postojowego sporządzona zostanie oddzielna umowa zakupu.

Więcej szczegółów na temat inwestycji firmy Interbud znajdziecie na stronie internetowej oraz profilu facebookowym spółki.

ul. Kutnowska 28H, wizualizacja
artykuł promowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU