REKLAMA

Mieszkańcy ulicy Polnej: Dlaczego nie zadbano o parkingi?

REKLAMA

Napisali do nas mieszkańcy z ulicy Polnej, którzy narzekają na brak odpowiedniej liczby miejsc parkingowych, z których mogliby korzystać. Jest to dla nich o tyle niezrozumiałe, że właśnie skończył się remont pierwszego odcinka tej ulicy.

– Skończył się remont pierwszego odcinka ulicy Polnej – pisze płocczanka, mieszkająca przy ul. Polnej w Płocku. – My, mieszkańcy okolicznych bloków i domów, bardzo długo na tę chwilę czekaliśmy. Chcielibyśmy się z tego cieszyć, ale jest coś, co nas martwi. Już teraz, przed zakończeniem remontu całej ulicy, widzimy że miasto jako inwestor, który w naszym, mieszkańców imieniu i interesie zlecił wykonanie tych prac, nie zadbało o to, aby po remoncie ulicy było przy niej nie mniej, a więcej miejsc parkingowych – zauważa czytelniczka.

– Na naszym osiedlu duża ilość aut nie szła w ostatnich latach w parze z ilością miejsc parkingowych. Dotychczas ludzie radzili sobie, parkując „na dziko” na trawie i wzdłuż ulicy na udeptanej ziemi. Obecnie nie jest to już możliwe, gdyż miasto zamiast wykonać chodnik tylko po jednej stronie ulicy (tak jak było dotychczas), a po drugiej zrobić miejsca postojowe, zdecydowało się zrobić chodnik dla pieszych po obu stronach ulicy, o autach nie pomyślawszy w ogóle. Wyszło więc na to, że zamiast tych miejsc dołożyć, jeszcze je uszczuplili, bo teraz już w tych miejscach parkować nie można – tłumaczy płocczanka.

Mieszkańcy nie widzą innego rozwiązania, jak parkować na ulicy, tarasując jeden pas drogi. – Tylko czekamy, aż policja lub straż miejska zaczną nas za to karać – przyznaje nasza czytelniczka. – Czy aby na pewno tak powinno być? Czy na pewno o to chodziło? – pytają mieszkańcy ul. Polnej.

Zapytaliśmy w ratuszu, czy planowane są prace, zmierzające do poprawy sytuacji, która ma miejsce przy ul. Polnej.

– Zgodnie z projektem, na ul. Polnej powstanie nowa infrastruktura drogowa, uwzględniająca potrzeby wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno kierowców, jak i pieszych – informuje Konrad Kozłowski z zespołu ds. współpracy z mediami w urzędzie miasta. – Powstaną nowe chodniki, a w miejscach, gdzie jest zabudowa wielorodzinna – zatoki postojowe. W ramach aktualnie realizowanej inwestycji, zostaną wybudowane 34 miejsca postojowe, w tym 3 dla niepełnosprawnych na ul. Polnej oraz 8 miejsc postojowych na ul. Na Skarpie – tłumaczy.– Wyjaśniam także, że na ul. Polnej w większości występuje zabudowa jednorodzinna. W takim przypadku mieszkańcy domów z tej ulicy mają obowiązek i możliwość parkowania swoich pojazdów na terenie własnych posesji – dodaje przedstawiciel ratusza.

Dowiedzieliśmy się także, iż „w związku z realizacją inwestycji na ul. Polnej jest docelowo (po zakończeniu inwestycji) planowana także zmiana stałej organizacji ruchu na ul. Kwiatowej i Małej, polegająca na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego”. Takie rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz uwolnić miejsca postojowe na jezdniach tych ulic.

W ramach inwestycji, na ul. Polnej i ul. Na Skarpie powstaną także nowe oraz zostaną odtworzone zdewastowane przez parkujące „na dziko” pojazdy trawniki i zieleń, o co wnioskowali mieszkańcy osiedla.

Ratusz, w odpowiedzi na nasze pytanie, poinformował także, iż w pierwszej kolejności były realizowane prace w infrastrukturze podziemnej, takie jak wymiana sieci ciepłowniczej czy remont kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Jako następne zaplanowane są prace w branży drogowej, tzn. remont chodników, parkingu, jezdni i odtworzenie zieleni.

Zakończenie inwestycji związanej z przebudową ul. Na Skarpie i ul. Polnej planowane jest na koniec kwietnia 2017 r. Zadanie realizuje Miejski Zarząd Dróg. Jego całkowity koszt szacowany jest na ponad 2 mln zł.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU