Miała być klasówka, rozpylił gaz pieprzowy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Do nietypowego zakończenia lekcji języka polskiego doszło w jednej ze szkół średnich w Gostyninie. Uczeń w trakcie zajęć szkolnych w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie rozpylił gaz pieprzowy.

Policjanci ustalili sprawcę nieodpowiedzialnego żartu, jaki zafundował swoim kolegom z klasy 17-letni mieszkaniec gm. Gostynin. – W czwartkowy ranek dyżurny gostynińskiej policji otrzymał zgłoszenie o rozpyleniu niewiadomej substancji drażniącej w klasie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curii w Gostyninie – informuje KPP w komunikacie prasowym. – Natychmiast na terenie szkoły pojawiły się wszystkie służby ratunkowe.

Decyzją lekarzy, do szpitali w Gostyninie-Kruku i Płocku przewiezionych zostało 25 uczniów z objawami podrażnienia dróg oddechowych. Strażacy przystąpili do przewietrzenia pomieszczeń klasy oraz pomiarów stężenia m.in. tlenku węgla i innych gazów. Dyrekcja szkoły podjęła decyzję o ewakuacji pozostałych uczniów z zagrożonej części budynku.

Ustaleniem okoliczności rozpylenia niewiadomej substancji, a przede wszystkim ustaleniem sprawcy, zajęli się gostynińscy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Gostynin. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatek, dla żartu, psiknął gazem pieprzowym zaraz po rozpoczęciu zajęć. Na dodatek zrobił to, gdy miała się odbyć… klasówka z języka polskiego.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Gostyninie. Na miejscu od rana pracują służby medyczne i straż pożarna.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji