Dozór policyjny, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz natychmiastowe opuszczenie lokalu to środki zapobiegawcze zastosowane wobec 59-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego. Mężczyzna dopuścił się przemocy domowej, grozi mu 5 lat więzienia.
Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu poinformowała, że 2 października 2023 roku na wniosek mundurowych, prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 59-latka policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz natychmiastowe opuszczenie lokalu.
– Dzień wcześniej policjanci zostali powiadomieni o awanturze domowej. Interweniujący funkcjonariusze na miejscu ustalili, że mężczyzna, znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczął w miejscu zamieszkania bezpodstawną awanturę domową, w której trakcie krzyczał i znieważał swoją żonę oraz syna. Używając słów nieprzyzwoitych i wulgarnych, groził pobiciem i pozbawieniem życia, popychał – opisuje asp. Katarzyna Krukowska z KPP w Sierpcu.
Jak się okazało, to nie pierwsza tego typu sytuacja. Mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad członkami swojej rodziny.
Funkcjonariusze objęli rodzinę procedurą Niebieskiej Karty. 59-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.







![Z jeziora Górskiego wyciągnięto mężczyznę. Niestety, nie przeżył [AKTUALIZACJA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/lpr-360x180.jpg)













![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)


![Jakie propozycje książkowe na wakacje? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/ksiazki-360x180.jpeg)

















