REKLAMA

Masz dość kolejek w przychodniach? Już niedługo będzie można ich uniknąć

REKLAMA

W piątek, 5 sierpnia, w siedzibie Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Pracy odbyła się konferencja, dotycząca rozpoczęcia projektu „Platforma e-usług MWOMP”. To duże ułatwienie dla wszystkich pacjentów przychodni. Dzięki niemu, wizyta w placówce nie będzie już koniecznością, a sam pacjent będzie miał możliwość wglądu w swoją dokumentację w każdej chwili i na terenie całej Polski.

Celem projektu jest kompleksowa informatyzacja placówki. Co to oznacza? Otóż w ramach działań z nim związanych zostanie stworzona specjalna platforma tak zwanych e-usług publicznych, która obejmować będzie rejestrację pacjentów, archiwizację ich dokumentacji medycznej, powiadomienia i przypomnienia o wizytach lekarskich, porady medyczne oraz liczne zagadnienia, związane z poszczególnymi dziedzinami.

– Realizacja tego projektu wprowadza nas w XXI wiek. Już wiadomo, że w dwóch placówkach na terenie samorządu będzie żyło się lepiej – podkreślał Tomasz Kominek, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku.

Nabór wniosków do dofinansowania odbywał się w październiku 2015 roku. Dokładnie o godzinie 23.55, a więc pięć minut przed końcem finalizacji zgłoszeń, udało się wysłać projekt WOMP. Jak mówią jego koordynatorzy oraz kierownicy, świadczy to wyłącznie o tym, że był on bardzo szczegółowo dopracowywany. Ogółem złożonych wniosków było 71. Po kolejnych etapach analizy oraz ocenie merytorycznej, WOMP otrzymał dofinansowanie na jego realizację.

Łączny koszt wykonania projektu e-usługi dla pacjentów to około 3 milionów złotych. Kwota dofinansowania wyniosła 2 396 140,80 złotych, natomiast środki własne, przeznaczone na ten cel to około 4,2% całości.Trzeba przyznać, że realizacja tego projektu w znacznym stopniu przychyli się do oczekiwań samych pacjentów. Doskonale wiemy, jak ciężko znosi się kolejki w przychodni, oczekiwania na wizytę oraz egzekwowanie dokumentacji medycznej. Dzięki e-usługom, każdy z chorych będzie mógł zarejestrować się na wizytę, sprawdzić status w kolejce oczekujących, zmienić jej termin, a także złożyć skargę, jeśli ta byłaby potrzebna. Okazuje się, że w samym wniosku bardzo wysoko punktowane było partnerstwo firm zewnętrznych. Partnerzy nie będą posiadali korzyści finansowych z realizacji usługi, ale będą współpracować z WOMP na zasadzie tak zwanej „Chmury”, czyli w serwerach internetowych.

– Ta konferencja to kolejny etap naszej pracy. Codzienna współpraca układa nam się bardzo dobrze – dodała Małgorzata Łyzińska.

Wiadomo już, że projekt e-usług zostanie zakończony w czerwcu 2017 roku. Teraz trwa ten najważniejszy z etapów, czyli jego realizacja. Trzeba podkreślić, że każdy z podmiotów, kierowników oraz partnerów jest w nią mocno zaangażowany. Innowacją będzie fakt, że całość systemu opracuje osoba, która dopasuje go na miarę potrzeb WOMP. Odbędą się indywidualne rozmowy z kierownictwem, personelem, a także koordynatorem projektu. System ocenią sami pracownicy. Odpowiedzą sobie na pytania: Czy spełnia on swoją funkcję? Czy jest coś co można jeszcze poprawić? Czy w praktyce działa on prawidłowo? Dopiero po tej weryfikacji, e-usługi zostaną oddane do ogólnego użytku.

Jedno jest pewne – z całą pewnością zmienią one funkcjonowanie nie tylko pracy przychodni oraz placówek medycznych, ale również ułatwią pacjentom załatwianie najpilniejszych medycznych spraw. System będzie działał na terenie całej Polski, więc pacjent w każdej chwili będzie mógł mieć do niego wgląd. To znacznie skróci czas oczekiwania oraz samej obsługi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU