REKLAMA

Mandarynka, karolinka i młodociany ibis nie tylko na weekend

REKLAMA

Ibis to ptak, kaczuszka to też ptak i nikt co do tego nie ma wątpliwości. Ale czy ptakiem jest również mandarynka? Wybierzcie się do płockiego ogrodu zoologicznego, a przekonacie się, że oprócz tych mandarynek, które wszyscy znają ze sklepowych półek, mogą też być inne...

PowiązaneTematy

Majowe dni będą sprzyjały spacerom, na pewno wiele osób wybierze się do ZOO, i słusznie. Warto tym bardziej, że właśnie powstała nowa ekspozycja ptaków wodnych. W miejscu, gdzie kiedyś mieszkały kaczuszki, w tej chwili uruchomiona została woliera ptaków wodnych. Zwiedzający mogą wejść na pomost i z bardzo bliska oglądać pływające ptaki. Wybieg został przykryty specjalną siatką, ale spokojnie można wejść i przyglądać się, jak żyją  ibisy szkarłatne i czarnogłowe, ohary, kaczuszki czerwonoramienne, karolinki i… mandarynki, które w najlepsze pluskają w wodzie. I na pewno nikt już nie będzie miał wątpliwości, że owa odmiana mandarynki to przepięknie upierzone kaczuszki, w niczym nie przypominające owoców :)

– Ibisy szkarłatne są jeszcze w upierzeniu młodocianym, ale już niedługo. Po upierzeniu uzyskają piękną, purpurową barwę – poinformowała nas Magdalena Kowalkowska z płockiego ZOO.Płocki ogród zoologiczny czynny jest codziennie, o każdej porze roku. Od 1 maja, czyli od dziś, ZOO można zwiedzać już od 9 rano, aż do godz. 19.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU