REKLAMA

Mam cię na oku! Konkurs zoo rozstrzygnięty – wygrała…

REKLAMA

Aż 300 zdjęć nadesłano na konkurs fotograficzny „Mam cię na oku”, organizowany przez płocki ogród zoologiczny. Nagrodą był piękny rower, ufundowany przez firmę Copi-Flex. Zupełnie niezależnie od siebie, jury wybrało zwyciężczynię tegorocznego konkursu – Ewę Ablewską.

Tym razem miłośnicy fotografii i zwierząt naprawdę utrudnili nam zadanie. Nie dość, że nadesłali przepiękne zdjęcia, to jeszcze dotarło ich aż 300! Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zdjęć wpłynęło nieco ponad 100.

Hasło, które miało przyświecać podczas wykonywania zdjęć do tegorocznego konkursu fotograficznego to „Mam Cię na oku”. Dzięki temu mogliśmy oglądać portrety praktycznie wszystkich mieszkańców płockiego zoo w dużym zbliżeniu.

22 września zebraliśmy się, aby z nadesłanych zdjęć wybrać to jedno najpiękniejsze i wyróżnić dodatkowo 9, które zwróciły naszą uwagę. Wśród 300 zdjęć, 12 zostało zdyskwalifikowanych, ze względu na zbyt mały format zdjęć. Komisja w składzie: Konrad Konarski – Zastępca Dyrektora ZOO Płock, Magdalena Kowalkowska – Promocja i Marketing ZOO Płock, Marcin Szczygliński – Sponsor nagrody głównej – Firma Copi-Flex, Agnieszka Stachurska – Redaktor Naczelna PetroNews i Anna Choińska – PetroNews, przyznała 1 nagrodę główną oraz 9 równorzędnych wyróżnień.

Zwycięskie zdjęcie wykonała Ewa Ablewska, która otrzyma nagrodę główną. Nagrodzone zdjęcie przedstawia tygrysa, ale dodatkowo wyróżniliśmy inne zdjęcia wykonane przez panią Ewę – zdjęcia: żyrafy, pandy i pantery.Wyróżnienia otrzymali:
1. Karina Jasińska – zdjęcie sowy
2. Wiktor Cichocki – zdjęcie koguta
3. Piotr Jaskólski – zdjęcie węża
4. Michał Zieliński – zdjęcie makaka
5. Lena Kwiatkowska – zdjęcie dziecka patrzącego na karaczany
6. Jakub Nierebiński – zdjęcie kameleona
7. Mateusz Serafin – zdjęcie surykatki
8. Ewa Rusinek – zdjęcie słonia
9. Grzegorz Borzęcki – zdjęcie dziecka patrzącego na żyrafy.

Wszystkie nagrodzone, jak i pozostałe wybrane prace, będą prezentowane na wystawie pokonkursowej od 28 września w Pawilonie Herpetarium Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Gratulujemy!

 

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU