REKLAMA

Mały domek na wsi czy nowa inwestycja w Warszawie?

REKLAMA

Popyt na nieruchomości mieszkaniowe z rynku pierwotnego nie słabnie – o tym świadczą raporty dotyczące stanu rynku z II-III kwartału 2021 roku.

Rosną też ceny nowych mieszkań – średnia stawka za metr kwadratowy w Warszawie przekroczyła już poziom 11 000 złotych. Jednak nawet drożyzna nie odstrasza nabywców.

Aktualne ceny nowych domów pod Warszawą – w Markach, Legionowie, Ożarowie Mazowieckim, Piasecznie, Łomiankach, Ząbkach, Konstancinie i innych miejscowościach – znajdziesz w katalogu inwestycji mieszkaniowych Korter.

Jakie inwestycje mieszkaniowe w Warszawie cieszą się największą popularnością w okresie pandemii?

Przed rozpoczęciem kryzysu czołowe miejsca w „rankingu” potrzeb nabywców stabilnie zdobywały nieruchomości mieszkaniowe w centralnych lokalizacjach miasta. Przy tym czynnik powierzchni stał się drugorzędny: najpierw rozwinął się sektor kawalerek, później zaczęły coraz częściej powstawać mikroapartamenty inwestycyjne.Jednak dogłębne zmiany trybu życia większości naszych rodaków spowodowały, że popularność małych mieszkań w Warszawie (przede wszystkim tych kupowanych na własny użytek, nie w celach inwestycyjnych) zaczęła spadać, a przynajmniej nie górują już one na listach sprzedaży.

Natomiast wyłania się nowy lider – domy deweloperskie.

Dlaczego nowe domy od dewelopera

Wzrost popularności kameralnych jednorodzinnych nieruchomości nie zdziwił badaczy: procesy urbanizacji społeczeństwa i swoisty „ruch dośrodkowy” kierujący ludzi w stronę dużych miast to zjawiska przejściowe: jak świadczy przykład krajów zachodnioeuropejskich, prędzej czy później koncentracja ludności jedynie wokół dużych ośrodków aglomeracyjnych ulega spowolnieniu, i wewnętrzni migranci coraz chętniej zasiedlają mniejsze miejscowości.

Pandemia w Polsce przyspieszyła te procesy. Wśród priorytetów nabywców inwestycji mieszkaniowych pojawiły się następujące czynniki:

  • Potrzeba większej przestrzeni życiowej. Zdalny tryb lub hybrydowy tryb pracy i studiów w dużej mierze ukształtował nowe wymagania do miejsca zamieszkania: powinno mieć przemyślany podział na funkcjonalne strefy, zapewniać nam obszar prywatności, zaspokajać więcej potrzeb niż dotychczas (przykładowo, w mieszkaniu powinno znaleźć się miejsce na robienie ćwiczeń gdy siłownie są pozamykane);
  • Więcej zieleni. W okolicy nieruchomości, a najlepiej w jej obrębie – balkon, taras i prywatny ogródek stały się niezastąpioną częścią naszej przestrzeni życiowej. Dlatego też tak popularne są nowe domy w Warszawie i jej okolicach – przecież ten typ nieruchomości (przy dużo bardziej umiarkowanych cenach) oferuje najwięcej powierzchni rekreacyjnej;
  • Dużo bardziej atrakcyjne ceny. Duży jednorodzinny segment na nowoczesnym osiedlu domów poza Warszawą w cenie kawalerki w granicach miasta – to żadne wyolbrzymienie. Jesienią 2021 ceny nowych domów pod Warszawą oscylują w granicach od ok. 3150 zł za m2 do 7700 zł za m2. Tymczasem stawki za metr kwadratowy w inwestycjach wielkomiejskich dopiero zaczynają się od 8000 złotych.
artykuł promowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU