Maleńki Bruno potrzebuje krwi…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ma zaledwie kilka miesięcy, a przeszedł już poważną operację. Jego życie nadal jest zagrożone, dlatego wkrótce odbędą się kolejne. Właśnie dlatego potrzebne jest zabezpieczenie odpowiedniej ilości krwi, której brak może spowodować odwołanie operacji…

Bruno Drozd

– Cześć Wszystkim! Jestem Bruno. 26.06.2017 wywróciłem mamie i tacie cały świat do góry nogami. Całe szczęście, że moi rodzice wiedzieli, że urodzę się z bardzo chorym serduszkiem, dzięki temu dziś tu jestem i żyję! Nie wiem jak to się stało, bo mamusia i ja bardzo się staraliśmy i dbaliśmy o siebie, gdy byłem jeszcze w brzuszku, ale mam hemodynamicznie wspólną komorę ze skrzyżowaniem dróg napływu, malpozycję naczyń, zrośniętą zastawkę tętnicy płucnej i PDA. Dużo tego i w ogóle tego nie rozumiem. Mama i tata ciągle mi powtarzają, że mnie bardzo kochają i jestem dla nich całym światem i wiecie co? Ja też ich bardzo kocham i nie wyobrażam sobie lepszych rodziców… – tak zaczyna swoją opowieść Bruno Drozd, malutki mieszkaniec gminy Słubice, który bardzo potrzebuje pomocy.

– Chłopczyk od urodzenia boryka się z wrodzoną wadą serca. Jest już po pierwszej operacji ratującej życie, przed nim kolejne operacje, przynajmniej dwie – informują strażacy z OSP Słubice, którzy włączyli się w akcję pomocy dla Bruno.

Druga operacja odbędzie się już wkrótce, będzie to operacja dwukierunkowego zespolenia Glenna w krążeniu pozaustrojowym i głębokiej hipotermii. Finalnie Bruno będzie musiał jeszcze przejść operację Fontana. Niestety, operacje te są paliatywne i nie spowodują wyzdrowienia chłopczyka, ale pozwolą mu na przeżycie.

Do wykonania zabiegu niezbędne jest m.in. zabezpieczenie odpowiedniej ilości krwi, a jej brak może spowodować odwołanie operacji.

Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy chcą pomóc maleńkiemu mieszkańcowi naszego powiatu, aby oddali krew dla Bruna.

– Oddanie krwi naprawdę nie boli, podczas całej procedury poczujecie wielką satysfakcję i radość, ponieważ przez ten prosty gest przyczyniacie się do niesienia pomocy i ratowania ludzkiego życia i zdrowia – zachęcają strażacy z OSP KSRG Słubice.

Krew można oddawać w każdym punkcie krwiodawstwa w Polsce, nie liczy się grupa krwi, a jej ilość. Przy oddawaniu trzeba podać dane dziecka i placówki medycznej, gdzie ma ona trafić:

Bruno Drozd, Klinika Kardiochirurgii ICZMP w Łodzi, ul. Rzgowska 281/289

TUTAJ znajdują się zasady i warunki, jakie należy spełnić, aby oddać krew. Warto zapoznać się z nimi, zanim wybierzemy się do punktu poboru krwi. W Płocku krew możecie oddać w Oddziale Terenowym RCKiK (ul. Medyczna 19, Godziny Rejestracji: Poniedziałek – Piątek: 7.00-13.00, oraz soboty w godz. 7.00-12.00, tel. 24 364-62-51).

Oprócz krwi, potrzebne są też niezliczone środki finansowe na leczenie, suplementację i rehabilitację. Można oddawać 1% podatku lub wpłacić dowolną darowiznę. Bruno należy do Fundacji Serce Dziecka, tam też ma założone subkonto, na które można dokonywać wpłat.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:

Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272
SWIFT BIGBPLPW
koniecznie z dopiskiem: Bruno Drozd

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać: KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: Bruno Drozd.

O chorobie i dotychczasowym leczeniu Bruno poczytacie na stronie fundacji.

Podziel się:

10 komentarzy

 1. Biedne maleństwo. Tyle musi się wycierpieć. Oby wszystko się udało i mógł normalnie żyć dużo zdrówka mu życzę. A co do osób którym się imię nie podoba to ich problem i mają zero mózgu tylko próżnie. Spojżcie na swoje imiona. To jest wybór rodziców . Fajne imie mu daliście mi się bardzo podoba.

 2. Szanowni Państwo !

  Krew może odpisać ktoś kto jest honorowym dawcą krwi, proszę dowiedzieć się w fundacji. Kiedyś to był problem, ale teraz z tego co wiem nie stanowi to problemu. Mój mąż i teść jest honorowym dawcą. Teraz podobno rodzina już nie musi płacić za krew. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla Bruna

 3. Ty debilu jeden ,co cie obchodzi jak to dziecko ma na imie.Kazdy moze sobie wybrac imie jakie mu sie podoba.Ty jestes chory psychol jak mozna cos takiego napisac,zeby ci ta reka uschla ktora to pisala.Pamietaj kretynie ze zlo powraca i mam nadzieje ze nie zapomni o tobie

 4. Ty debilu jeden co ci to dziecko zrobilo.Zeby ci ta reka uschla ktora pisze takie bzdety.Pamietaj ze zlo zawsze wraca i mam nadzieje ze nie zapomni o tobie.Ty baranie jeden brak mi slow ktore by do ciebie pasowalo

  • Ty pajacu pier… żeby ciebie kara boska nie spotkała za pisanie takich glupot. Nie potrafisz się wypowiedzieć sensownie na komentarz to nie wypowiadaj się wogole zamknij się i idź oglądać dobranocki

  • A ja podejrzewam, że prędzej czy później kara spotka tak durną osobę jaką Ty jesteś, o gustach sie nie dyskutuje. Ale komu ja to będę tłumaczyć osobie która zapewne na imie ma totalne ZERO?!

 5. Pisior z Torunia na

  Nie dość że życie go skrzywdziło chorobą to jeszcze rodzice drugi raz dając mu takie durne imię. Współczuję.

  • Ty lepiej wspólczuj sobie głupoty i zera tolerancji! Nikt nie każe Ci tak nazywać swojego dziecka jesli Ci sie nie podoba. Sądząc po Twoim komentarzu to Ciebie rodzice też musieli nieźle skrzywdzić skoro wychowali Cie na takiego prostaka!

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji