REKLAMA

Dźgnął go nożem, pobił i wylał mu na twarz wrzątek… Zapadł już wyrok

REKLAMA

Pod koniec stycznia tego roku, niedaleko Gostynina, dokonano zabójstwa z wyjątkowym okrucieństwem. Starszy mężczyzna został napadnięty, ugodzony nożem, pobity, wylano mu też na głowę i klatkę piersiową wrzącą ciecz. Zaraz po wydarzeniu schwytano sprawcę i postawiono mu zarzuty. Teraz zapadł wyrok w sądzie.

W nocy z 21 na 22 stycznia, 20 kilometrów od Płocka, w miejscowości Podgórze (gm. Gostynin), ktoś z niebywałym okrucieństwem zamordował starszego mężczyznę. 82-letniego seniora znalazła córka, która przyjechała go odwiedzić i odnalazła jego ciało.

PowiązaneTematy

Przerażona kobieta zadzwoniła na policję, informując, że prawdopodobnie ktoś zabił jej ojca. Mundurowi pracujący nad sprawą szybko zatrzymali podejrzanego – 69-latka z Gostynina. Wtedy wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ujęto zabójcę senioraW toku prowadzonego śledztwa ujawniono, że mieszkaniec Gostynina, działając w zamiarze pozbawienia życia starszego mężczyzny, zadał mu nożem co najmniej 6 ciosów w twarz, szyję i klatkę piersiową, wylał mu na głowę i tylną część klatki piersiowej wrzącą ciecz oraz wymierzył mu kilka ciosów pięścią w twarz.

– Obrażenia doprowadziły do powstania wstrząsu urazowego, będącego przyczyną zgonu starszego mężczyzny. 82-latek zmarł na miejscu – tłumaczy rzecznik prasowy Sądu Okręgowego, sędzia Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

Jak wynika z opisu sprawy, sprawca w chwili popełniania czynu, ze względu na organiczne zaburzenie osobowości, miał ograniczoną w stopniu znacznym zarówno zdolność rozpoznania jego znaczenia, jak i możność pokierowania swoim postępowaniem.

Sąd uznał oskarżonego za winnego i skazał go na karę 8 lat pozbawienia wolności. Wyrok jednak nie jest prawomocny.