REKLAMA

Małachowianka, żłobek, mecz i koncerty… połączone miedziorytem

REKLAMA

Piątkowy wieczór, 24 kwietnia, wypełniony był po brzegi imprezami kulturalnymi oraz uroczystościami, które na stałe wpisują się w wydarzenia naszego miasta. Obok gali „Godni Naśladowania”, odbyła się również inna – „Z Tumskiego Wzgórza”, organizowana już po raz ósmy przez redakcję Tygodnika Płockiego.

Czytelnicy, kupując gazetę lub wysyłając sms, mogli wziąć udział w plebiscycie i wybrać zwycięzców czterech kategorii: kultura, gospodarka, sport i region. W każdej z tych dziedzin jest aż 10 nominacji, których dokonuje kapituła. – Czasami o zwycięstwie w którejś z kategorii decydują 3-4 głosy, a w kategorii „Region” w tym roku zdecydował jeden głos. Cieszy nas taka rywalizacja, bo świadczy o zainteresowaniu czytelników tym, co dzieje się wokół nich – mówił ze sceny Tomasz Szatkowski, redaktor naczelny TP.

PowiązaneTematy

W tym plebiscycie główną wygraną jest pięknie wykonany miedzioryt Tumskiego Wzgórza, ale wszyscy nominowani otrzymują wyróżnienia, w postaci pamiątkowych dyplomów.

W kategorii Kultura, główną nagrodę zdobyły popularne „Wędrówki po pięciolinii”. Jest to cykl koncertów muzyki klasycznej, organizowany przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną dla najmłodszych melomanów, czyli czasami zupełnych maluchów. Na podium znalazło się także miejsce dla Zakończenia Sezonu Motocyklowego oraz projekt realizowany przez Książnicę Płocką: „Mam apetyt na czytanie”. Kolejną kategorią, w której goście poznali nominowanych, była Gospodarka. Tu praktycznie nie było zaskoczenia, bo zwyciężyła rewitalizacja zabytkowej części Małachowianki. Drugie, zaszczytne miejsce, przypadło przebudowie dworca Płocka, a trzecie zdobyła budowa pierwszego etapu obwodnicy.

Następnie przyszedł czas na poznanie bohaterów, którzy brali udział w plebiscycie w kategorii Sport. Kiedy na scenę wchodził Manolo Cadenas, trener piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock, nikt już nie miał wątpliwości, do kogo powędruje miedzioryt. Pokonanie przez płockich piłkarzy ręcznych słynnej Barcelony zdominowało wszystkich nominowanych. Drugie miejsce również przypadło piłkarzom ręcznym, za podwójny tytuł mistrzostw Polski w kategorii dzieci i kategorii juniorów młodszych. A trzecie miejsce, to złoty medal Piotra Maślanki w mistrzostwach Polski w kick-boxingu. Ostatnia, przepięknie błyszcząca płaskorzeźba, wykonana przez artystę ludowego spod Gąbina, przypadła dla laureata w kategorii Region. Pierwsze miejsce odebrała gmina Gąbin, za oddanie do użytku pierwszego samorządowego żłobka, który powstał w regionie. Drugie miejsce zajęła gmina Drobin za projekt „Międzypokoleniowe Centrum Aktywności Obywatelskiej”, a trzecie Sierpc za inwestycje w sierpeckim browarze.

Trudno w tym przypadku mówić o wygranych i przegranych. Bo na scenie, w Domu Technika, na pewno nikt przegrany się nie czuł, bo już sama nominacja nobilituje do dalszych działań. Każda z osób, która stała w świetle fotoreporterskich fleszy na pewno czuła dumę z osiągnięć. Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować całej czterdziestce nominowanych.