REKLAMA

Mała Wiktoria ma już całą kwotę na operację!

REKLAMA

W marcu opublikowaliśmy apel o pomoc dla wówczas 7-miesięcznej Wiktorii, maleńkiej płocczanki, która urodziła się z wadą serca. Czas naglił – operację można było wykonać maksymalnie w wieku 10 miesięcy, a pieniędzy było za mało. Ruszyły akcje i dzisiaj przekazano dobrą wiadomość – są już wszystkie potrzebne pieniądze!

Wiktoria urodziła się ze zdiagnozowaną w czasie ciąży ciężką wadą serca pod postacią Tetralogii Fallota z atrezją zastawki tętnicy płucnej. Pierwszy miesiąc swojego życia spędziła w szpitalu i tam przebyła 3 operacje, w tym 2 nieudane.

Jej rodzice znaleźli ośrodek (Klinika Uniwersytecka w Munster w Niemczech), który podejmie się jednoetapowej korekcji całkowitej serca dziewczynki. Operacja została wyceniona na 150 tys. zł, a musiała zostać wykonana, gdy Wiktoria będzie miała 10 miesięcy.

PowiązaneTematy

Rodzice prosili o pomoc – ruszyły aukcje, zbierano fundusze przez wolontariuszy i portal pomocowy. Również PetroNews zaangażował się w nagłośnienie akcji – napisaliśmy o jej historii, aukcjach i spontanicznie dodaliśmy w miejscach reklamowych widgety do natychmiastowego przelewu na rzecz małej Wiktorii.

W sobotę, 6 kwietnia wieczorem rodzice Wiktorii przekazali dobrą wiadomość.– My, rodzice Wiktorii, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w licytacjach, za wsparcie, za dobre słowo, za trzymanie kciuków, za OKAZANE SERCE. To dzięki Wam, darczyńcom i licytującym, udało się zebrać ponad 40 tys. złotych. Po zsumowaniu wszystkich prowadzonych zbiórek, na koncie fundacyjnym Wiktorii jest pełna kwota pokrywająca operację. Teraz cierpliwie czekamy na wyznaczenie terminu. Ponieważ nasze dziecko w przyszłości czeka jeszcze co najmniej jedna operacja, nie ustajemy w działaniach i zbieramy środki. Pytacie również o samopoczucie Wiktorii. Jeszcze przed chwilą jej stan się pogorszył. Uwierzcie, że postawiła na nogi pół Polski. Byliśmy u wielu specjalistów i dzięki szybkiej reakcji jej sytuacja się unormowała. Chcielibyśmy podziękować również naszym kochanym administratorkom grupy: za opiekę, porządek i ład w licytacjach, za otwartość i empatię to Wy jesteście siłą napędową tej grupy, macie ogromną moc porywania dobrych serc – przekazała mama Wiktorii.

Cieszymy się niezmiernie i trzymamy kciuki za udaną operację małej dzielnej płocczanki!

Maleńka Wiktoria z Płocka musi mieć operację. Rodzice proszą o pomoc…