REKLAMA

Majówka – jakie zakazy nas obowiązują?

REKLAMA

Tegoroczna majówka różni się od dotychczasowych ze względu na ograniczenia, które nadal obowiązują w związku z epidemią koronawirusa. Nie zrobimy grilla ze znajomymi, nie wyjedziemy też do hoteli. Co wolno nam robić bez narażania się na nieprzyjemności?

Jak przypomina polska policja, nadal obowiązuje zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych oraz obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych.

PowiązaneTematy

Można przemieszczać w celach rekreacyjnych, ale obowiązujący jest zakaz zgromadzeń obcych osób w liczbie większej, niż 2. Oznacza to, że nie możemy grillować ze znajomymi, ale już w gronie rodzinnym jak najbardziej. Obowiązuje również rozporządzenie, dotyczące pojazdów komunikacji zbiorowej – w autobusie nie może przebywać więcej pasażerów, niż połowa miejsc siedzących.

Nie można także korzystać z placów zabaw, ogrodów jordanowskich, miejsc biwakowania, wiat, czy miejsc do grillowania. Nie wolno nam też wyjechać do hoteli – te będą otwarte dopiero po majówce, 4 maja.

Swobodnie można korzystać z pobytu na działce, jednak i tam obowiązuje zakaz pobytu dla osób spoza najbliższej rodziny działkowca (z wyjątkiem wykonawców zadań remontowych lub inwestycyjnych).Padający w piątek deszcz nieco zmniejsza zagrożenie pożarowe, nadal jednak nie wolno nam rozpalać ognia, grilla, czy palić papierosy 100 metrów od granicy lasów.

A co z rekreacją sportową? Na razie możemy jeździć własnym rowerem (rowery miejskie planowane są do uruchomienia od 5 maja). Można również biegać, choć z zachowaniem dystansu od innych osób i zasłaniając twarz.

Dobra wiadomość jest również dla wędkarzy. Jak wyjaśniło nam Centrum Informacyjne Rządu, wędkarze mają możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych, jak i w obwodach rybackich.

– Pamiętajmy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo swoje oraz innych. Musimy chronić siebie i naszych bliskich oraz nie narażać na niebezpieczeństwo zarażenia innych. Podstawami naszej nowej normalności muszą się stać zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych, obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych oraz ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych w miejscach gromadzenia ludzi (dezynfekcja i utrzymanie odpowiedniego dystansu) – przypomina Centrum Informacyjne Rządu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Mieszkanin says:

    a tam zrobiłem ognisko ze znajomymi impreza na 20 osób i nikt jakoś nie narzekał że kwarantanna czy wirus jakiś olać to

  2. Edzio says:

    Oddychać można…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU