Maj i czerwiec na sportowo

REKLAMA

Płockie Stowarzyszenie Triathlonu „Delta” zaprasza wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na dwie sportowe imprezy, które odbędą się w sezonie wiosennym. 

Pierwsza ze sportowych atrakcji to duathlon, czyli, mówiąc najprościej, triathlon bez pływania. Ta dosyć nietypowa impreza odbędzie się 1 maja w Brudzeniu Dużym, zwanym mazowiecką Szwajcarią. Zawodnicy pokonają 5 kilometrów biegiem, 23 kilometry na rowerze i kolejne 3 kilometry znów biegiem.

PowiązaneTematy

– Część biegowa odbędzie się na pętlach w parku przy Gimnazjum, a część rowerowa na dwóch rundach po okolicznych miejscowościach. Trasa rowerowa to 22,5 km asfaltu oraz dwa 300-metrowe „odcinki specjalne” po utwardzonej drodze gruntowej – czytamy w oficjalnej zapowiedzi imprezy. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Zawody w Brudzeniu Dużym są ważnym punktem na mapie polskich zawodów duathlonowych. W zeszłym roku imprezę ukończyły 154 osoby, a zwycięzcą okazał się Daniel Formela, dziesiąty zawodnik Mistrzostw Świata w Zofingen w 2013 roku.

Druga impreza, którą Delta przygotowała na ten rok, to triathlon, zaplanowany na 13 czerwca tego roku. Zawodnicy w tym przypadku będą rywalizować na terenie zalewu Sobótka biegnąc, jadąc na rowerze i pływając.