REKLAMA

Lampart perski opuścił ZOO w Płocku

REKLAMA

Urodzony w Płocku lampart perski Perun opuścił ZOO. Zwierzę zostało przeniesione do ogrodu zoologicznego w Czechach, gdzie spotka się z partnerką z Grecji.

Informację o przeniesieniu lamparta perskiego Peruna, płocki ogród zoologiczny przekazał 13 kwietnia. Duży kot, który wychował się w Płocku, został przeniesiony do czeskiego Zoologická zahrada Jihlava.

– Niedawno cieszyliśmy się z przyjazdu pandy małej Layi, a tym razem mamy odmienne wieści. Płockie ZOO opuścił właśnie Perun, samiec lamparta perskiego, który urodził się w naszym ZOO we wrześniu 2018 r. – poinformował ogród zoologiczny w Płocku.

Tuż przed wyjazdem lampart został uśpiony, aby można go było spokojnie i bezpiecznie ulokować w skrzyni transportowej. Dzięki temu Perun przespał większość kilkugodzinnej podróży.

fot. materiały prasowe

– Jak donieśli nam czescy koledzy, obudził się jeszcze w trakcie drogi, ale był spokojny i bez problemu wypuszczono go na nowy wybieg. Lampart perski to gatunek zagrożony wyginięciem i jest objęty Europejskim Programem Hodowli Gatunków Zagrożonych Wyginięciem (EEP) – wyjaśnia ZOO w Płocku.Ogrody zoologiczne na całym świecie rozmnażają zwierzęta i przekazują je sobie wzajemnie. Wszystko odbywa się pod nadzorem koordynatorów dla poszczególnych gatunków, którzy dobierają zwierzęta w pary, by te doczekały się zdrowego i licznego potomstwa.

fot. materiały prasowe

Takie działanie nie jest szczególnie romantyczne i spontaniczne z ludzkiego punktu widzenia, ale skuteczne w ratowaniu ginących gatunków. Teraz 2,5-letni Perun oczekuje partnerki z greckiego ZOO w Atenach.

– Trzymamy kciuki za to, aby młoda para przypadła sobie do gustu, żyła zgodnie i doczekała się wielu zdrowych lamparciątek – zaznaczają opiekunowie z ZOO w Płocku.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. Wspierajmy płockie zoo says:

  I bardzo dobrze. Nie miał warunków , żeby zostać. Klatkę miał za małą!!! Dreptał biedaczek na powieżchni 3m w te i we wtę!” Cały czas był wkurzony i agresywny. Wogóle zwierzęta mają za mało przestrzeni w naszym zoo. Lwy mają jako tako. Albo zróbcie humanitarne warunki dla np. kotowatych albo oddawajcie zwierzaki do innych ogródów gdzie mają odpowiednią przestrzeń do życia. Patrz Zoo w Gdańśku

 2. regionalista says:

  Po prostu ZOO a w Polsce balza do Żydów od lat i jeden drugiemu dogadza na koszt Żywiciela Syerena danego kraju. W Płocku dokonują Sabatów Złego na trupach Dawnych PŁOCCZAN tu zagrzebanych. Koło stawku ich Przyjaciele hitlerowcy 5 lat rozstrzeliwali swoich Dezerterów.
  To Tragiczne Płockie Miejsce.

 3. regionalista says:

  zoo POD OKUPACJĄ ŻYDOWSKĄ JAK CAŁY PŁOCK. NA GROBACH NA TRUPACH ROBIĄ NASIADÓWKI NOCNE ŁOWIĄC KASĘ. NALEŻY ZLIKWIDOWAĆ TO BARBARZYŃSTWO.

 4. regionalista says:

  Natychmiast ZOO skasować. Oddac ziemię prawowitym właścicielom. Obce i dzikie nie są w Naturze polskiego piastowskiego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU