REKLAMA

Kubica wywalczył Mistrzostwo Europy! [FILM]

REKLAMA

Robert Kubica i ORLEN Team WRT zdołali pokonać wszystkich rywali w GP Belgii, dzięki czemu zagwarantowali sobie tytuł Mistrzów Europy. Udało się tego dokonać na jeden wyścig przed końcem sezonu European Le Mans Series!

Na początku obecnego sezonu European Le Mans Series nikt nie spodziewał się wielkich osiągnięć po debiutującym w tej serii ORLEN Team WRT. Robert Kubica oraz towarzyszący mu Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye mieli za zadanie przede wszystkim poznać kategorię.

PowiązaneTematy

Okazało się, że zawodnicy na czele z Polakiem doskonale odnaleźli się w wyścigach długodystansowych i wygrywali jeden wyścig za drugim. W rezultacie, debiutujący zespół startował do przedostatniego wyścigu w sezonie, znajdując się na szczycie tabeli, z niewielką matematyczną szansą na zagwarantowanie sobie mistrzostwa.

fot. facebook.com ORLEN Team

Doskonała jazda i instynkt wyścigowy Kubicy w pierwszej fazie wyścigu, który odbył się 19 września, wywalczyły ORLEN Team WRT prowadzenie w wyścigu po starcie z trzeciej pozycji. Polak zdołał uniknąć kłopotów w sytuacji, gdy wielu rywali padło ofiarą zdarzeń wyścigowych.Następnie najlepszego polskiego kierowcę wyścigowego zastąpił Chińczyk Yifei Ye. Wykazał się on bardzo szybką jazdą i paroma robiącymi wrażenie manewrami. Na koniec do bolidu ORLEN Team WRT wsiadł Louis Deletraz, który wykonał doskonałą pracę w dbaniu o bolid i zapas paliwa, co pozwoliło bezpiecznie ukończyć wyścig.

Niezwykłe wyczyny kierowców i wysiłek całego zespołu zaowocowały wygraną w GP Belgii oraz tytułem Mistrza Europy w European Le Mans Series. Relację live z całego wyścigu można obejrzeć w języku angielskim na kanale YouTube ELMS.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Sceptyk says:

    To kto wywalczyl ten tytuł..Kupica czy zedpol?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU