REKLAMA

Kto spędzi noc w ZOO?

REKLAMA

Płocki Ogród Zoologiczny po raz kolejny organizuje ZOONOOOC, czyli spędzenie nocy wśród zwierząt. Tym razem płocczanie mogą pobić rekord frekwencji – czeka na nich 999 miejsc.

Akcja nocowania w ogrodzie zoologicznym w ubiegłym roku ściągnęła 383 śmiałków, nie tylko z Płocka, ale i z całej Polski. Wówczas nasz ogród zoologiczny pobił rekord kraju w ilości ludzi nocujących w ZOO. Czy tak będzie i 4 lipca?

Od jutra można zgłaszać swój udział w tej niezwykłej nocy poprzez rejestrację on-line na stronie www.zoo.plock.pl. 4 lipca wystarczy wziąć ze sobą dokument tożsamości, wypełniony i wydrukowany formularz rezerwacji, a także termos, latarkę, karimatę, materac, koc, śpiwór, płaszcz przeciwdeszczowy itp. W pobliżu „grzybka” dostępne będzie pole namiotowe. Wstęp opłacany jest poprzez wrzucenie dowolnej kwoty, do specjalnej skarbonki. Datki przeznaczone zostaną na cele statutowe Towarzystwa Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, m.in. na organizację imprezy dla dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych – „Wieczór marzeń w ZOO”, elementy wyposażenia ekspozycji dla zwierząt.

Organizatorzy zapowiadają, że w przypadku nie wyczerpania limitu 999 miejsc, będą wpuszczane również osoby, które nie dokonały wcześniejszej rezerwacji on-line. Osoby te będą mogły wypełnić formularz ręcznie – przy wejściu do ZOO. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką i nadzorem rodziców lub innych osób dorosłych jako opiekunów prawnych. Uczestnicy noclegu w ZOO będą mogli skorzystać z atrakcji – konkursów, w których nagrodami będą m.in. możliwość uczestniczenia w porannym przygotowaniu pożywienia dla zwierząt, napełnieniu pokarmem zabawek dla słoni na ich wybiegu, karmieniu fok oraz pingwinów.

Program:
4 Lipca
20.00 – 23.00 – Rejestracja uczestników (konieczny wydrukowany formularz zgłoszeniowy + dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem).
– zwiedzanie ZOO – opiekunowie zwierząt będą opowiadać o swoich podopiecznych przy wybranych ekspozycjach
– pokaz zwierząt terrarystycznych – Pawilon Herpetarium
– ognisko oraz pole namiotowe dla rodzin z dziećmi – plac „przy grzybku”
– najmłodsi uczestnicy ZOONOOOCY aż do zmierzchu będą mogli bezpłatnie korzystać z Parku Linowego ZOOLONDIA.
23.00 – Zamknięcie bramy wejściowej. Powitanie uczestników, przeprowadzenie konkursów – plac „przy grzybku”.
24.00 – 5.30 – Cisza nocna, rozpoznawanie głosów zwierząt.5 Lipca
5.30 – Pobudka.
6.00 – Plac „przy grzybku” – zebranie laureatów konkursów, którzy będą uczestniczyć w czynnościach: przygotowanie pożywienia dla zwierząt w kuchni, napełnienie zabawek dla słoni na ich wybiegu, karmienie fok, karmienie pingwinów.
6.30-7.30 – Pora karmienia zwierząt.
8.00 – Zakończenie ZOONOOOCY.

Osoby prowadzące: Michał T. Łukasiewicz (podróżnik, dziennikarz telewizyjny i pomysłodawca akcji) oraz Aleksander Niweliński (dyrektor ZOO w Płocku).

Przypominamy, że zgodnie z nowym regulaminem porządkowym płockiego ZOO, fotografowanie i filmowanie na terenie MOZ jest dozwolone wyłącznie do celów prywatnych. Użycie zdjęć i filmów powstałych na terenie ZOO do innych celów jest możliwe wyłącznie za zgodą Dyrekcji MOZ.

Fot. ZOO Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU